ELMA-DER’den MUHTEŞEM YAZ ŞENLİĞİ

Elmakırı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği (Elma-Der), 2017 yılında ilk kez İstanbul’da düzenlediği yaz şenliğinden sonra Elmakırı köyünde geçtiğimiz şenlik düzenlemişti.

Dernek, 3. Geleneksel Yaz Şenliği’ni 21 Temmuz 2019 Pazar günü
Belgrad Ormanı, Kirazlı bent Tabiat parkı ve mesire alanı 4. Bölge Bahçeköy cad. Sarıyer adresinde gerçekleştirdi.

Gün boyunca devam eden şenliğe katılan misafirler gönüllerince eğlendiler. Şenliğe; Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı  Ali Erdoğan, Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF Genel Başkan Vekili Mahmut Ulutaş, TAŞDEF Genel Sekreteri Ahmet Usta, Kumluca Dernek Başkanı Mehmet Önder, Sepetli Dernek Başkanı Abdurrahman Çınar, Elmakırı Dernek Başkanı Sertaç Merdin ve Yönetim kurulu üyeleri, Elmakırı Kurucu Dernek Başkanı Volkan Karşı, Köse İnşaat sahibi Naci Köse ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Şenlik Ağalığını, 1. Yaz Şenliğinin de Ağalığını alan Levent Üstün 8 bin lira bedelle alırken, birlik ve beraberliğe vurgulayan bir konuşma yaptı. Şenlikte Emir Üstün ve Özcan Burcalı sahne alırken, şenlik sunuculuğunu Burcalı yaptı.

Sin sin oynama yarışmasında; birinciliği: Volkan Karşı-Görkem Üstün ikilisi alırken, ikinciliği: Muhsin Uzunoğlu-Tarık Celep ikilisi, üçüncülüğü: Ahmet Tütüncü-Burak Merdin ikilisi kazandı. 

Yorum Ekle