Eğitim Bir-Sen Üyeleri İle Buluştu

Eğitimciler Birliği Sendikası  (Eğitim Bir Sen)  ilçemiz Temsilciliği 01 Nisan 2015 Çarşamba günü GO Petrol,  Adana Sofrasında üyeleri ile kaynaşma toplantısı yaptı.

 

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya; Amasya Şube yönetimi ve Memur Sen ilçe temsilcilerinin de katıldığı görüldü. Katılımcılara yeni oluşan yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı. Bir önceki ilçe temsilcisi Kemal Vehbi Onay’a yaptığı hizmetlerinden dolayı plaket sunuldu.

Toplantı Eğitimciler Birliği Sendikası  (Eğitim Bir Sen)   İlçe başkanı Salih Zeki Gültekin’in açış konuşması ile başladı. Gültekin konuşmasında;  “Üyeler için sendika binasını yeni yerine taşıdık.  Ülkemizde yıllardır kamusal alan yalanıyla kadınlara ve kız öğrencilere yönelik uygulanan kılık ve kıyafet dayatmaları, sendikamızın çeşitli eylem ve etkinliklerinden sonra başlattığı, kamuoyu desteğini ortaya koyması bakımından bir ilk olan 12 milyon 300 bin imza ve sonrasında ortaya koyduğumuz sivil itaatsizlik neticesinde kamuda çalışan kadınlara yönelik ‘başı açık’ dayatması ortadan kalmış ve kadının kamu hizmetlerine katılımında önemli bir eşik aşılmıştır. Ama ne yazık ki aynı ibare, imam hatip okulları dışındaki örgün eğitim kurumlarında geçerliliğini korumakta, öğrencilerin kılık ve kıyafet yönetmeliğinde yerini korumaktadır” . dedi.

 

Eğitimciler Birliği Sendikası  (Eğitim Bir Sen) Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı  ise konuşmasında; “Kamu kurumlarında yapılan her nöbet görevinin bir karşılığı varken, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında nöbet görevinin bir karşılığının olmamasının izah edilecek bir tarafı yoktur. 2012-2013 yılı toplu sözleşme masasına da taşıdığımız, ‘Eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerce fiilen yerine getirilen nöbet görevi karşılığında, nöbet tutulan her gün için 4 saat ek ders ücreti ödenir’ şeklindeki haklı talebimiz karşılanmalıdır. 4/C  çalışanlarının büyük kazanımlarının sendikamızın yetkili olduğu dönemde aldıklarını” belirterek,

 

“Ayrıca ülkemizin huzur ortamını bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini” ifade etti. “Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın katledilmesi ile hepimizin yüreğine ateş düşmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” ifadeleri ile konuşmasını bitirdi.”

 

Katılan üyelere yemek ve çay ikramı ile toplantı sona erdi.

1 2

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.