Amasya İtimat

Durum Değerlendirmesi GÖZLER ERBAA GENÇLİK MAÇINA ÇEVRİLDİ…

Şampiyonluk parolası ve O sene Bu sene söylemleri ile yoğun ve de sıkı hazırlıklar ardından oluşturulan teknik heyet ve takıma kazandırılan deneyimli oyuncuları ile adeta 4 takımlı gurupta tüm kamuoyunca ortak nokta ŞAMPİYON AMASYA olmuşken ,
kendi evinde birinci maçı ve yasaklara rağmen tribün desteği ile Merzifonspor ile berabere kalan oynadığı futbol ile büyük eleştiri alan Amasyaspor, ikinci maçında (13.06.2021) Niksar Belediyespor’a konuk oldu. Amasyahaber.com ve Sevdamız Amasyatv olarak güzel haberleri hemşehrilerimize ulaştırmak adına  ilk müsabakada olduğu gibi ve SOKAĞA ÇIKMA  kısıtlamasına rağmen bizim Amasyaspor sevdamız ve hemşehrilerimize güzel haberleri  anında canlı canlı ulaştırmak adına Niksar’a gittik.
NİKSAR takımı gurupta ilk maçında Erbaa Gençlikspor’u 4 golle hemde Erbaa stadında yenmeyi başarmıştı.
İki takımda bu konumda sahadaki yerlerini  aldı .
Bu kez biz de umutluyduk. Maçı Sevdamız Amasyatv facebok sayfamızdan  canlı yayınla izleyenlerimize paylaştık .
TAŞDEF Taşova Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Sevran başkanımıza yayın destekleri için ayrıca teşekkür ederiz.
MAÇIN BAŞLAMASIYLE heyecanımızda başladı, ancak 90 dakikanın sonunda skor 0-0 idi.
Niksar takımı daha derli toplu daha oyun disiplininde kısacası galibiyete yakın etkin oyunu ile dikkatleri çekerken, Amasyaspor da ilk haftanın etkisi acaba bu maçı da kaybeder miyiz telaşı hıssediliyordu.  İlk yarı Niksar ceza sahasına bile giremeyişleri endişe verdi. Niksar takımının baskılı oyunu orta saha ve Amasya ceza alanı etrafında yoğunlaşan bir oyun görseli oldu.
BERABERLİK işine yaradığı için Oyunu her defasında ağırlaştıran Niksar takımı 90 dakikanın ardından istediğini almış olmanın sevincini yaşadı .
YİNE BİZE HASRET dedirten bir durum vardı Amasyaspor taraftarında . Gerek Amasya’dan takımı yalnız bırakmamak adına Tribünde yerini alan ve gerekse yaptıkları canlı yayınlarla hemşehrilerimize erişim sağlayan basın çalışanları olarak bizler UMİDİMİZ VAR.

3. hafta maçına çevirdik gözlerimizi dedik, demekle yetindik ancak kafalar karışık olsa bile .
MERZİFON son saniyelerde Kendi evindeki maçta Erbaa Gençlikspor’u tek golle geçmeyi başardı. Niksar’da maçı takıp ederken kulaklar bir yandan da aynı gurupta yer alan Merzifon- Erbaa Gençlikspor maçındaydı. Erbaa Gençlik ilk maçında kendi evinde  Niksar takımına 4 gollü yenilgi almış olmasına rağmen Merzifon deplasmanında farklı bir oyunla sahadaydı.
ŞAMPİYONLUK parolası ile yola çıkarken ve iki maçta da istenilen galibiyeti alamamış olmanın üzüntüsü taraftarlarda ”Bu takımla şampiyon olunmaz ” serzenişleri oluşmaya başladı .
GÖZLER 16.06.2021 çarşamba Saat 17.00’deki AMASYA -ERBAA GENÇLİK müsabakasına çevrildi.
Gurupta 4 müsabakanın 4’ünüde kazanmak gerektiğini de düşünecek olursak kayıplara tahammül kalmadığı düşünülecek olunursa her maç final havasında geçecek durum onu gösteriyor.
KALAN MAÇLAR
Amasyaspor: Amasya’da: Erbaa Gençlik – Niksar Belediyespor-
Deplasmanda: Merzifon ve Erbaa Gençlik maçlarını  oynayacak .
MERZİFON SPOR  deplasmanda Amasyaspor’dan 1 puan ve kendı evinde Erbaa Gençlikspor takımından 3 puan alarak 4 puanla taraftarına Güven verdi .
ŞAMPİYONLUK YARIŞI içinde basın olarak Amasya-Niksar -Merzifon üçlüsü arasından çıkacağı görüşü hakımken,
AMASYA TAKIMI İl temsiliyet yönüyle şuandaki Puan tablosundaki yeri ile hayal kırıklığı yaratmadı değil.
İNŞALLAH ÇARŞAMBA yeni bir başlangıç olsun . Tüm takımlara başarılar dileriz.
HABER:   Salih Turgut ( www.amasyahaber.com / Sevdamız Amasyatv))
 

 

Yorum Ekle