DÜNDEN BUGÜNE DEMOKRASİ KONFERANSI

İlçemizde 10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi haftası dolayısı ile ”Dünden Bugüne Demokrasi” konulu konferans düzenlendi.

10 Aralık 2019 Salı günü saat 14.00’de Müftülük salonunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansta öncelikle haklarımızı bilmemizin gerektiğini söyleyen Kaymakam Mustafa Berk Çelik;

“Öncelikli olarak hak ve haklarımız nedir bunu bilmemiz gerekmektedir. Yasal olarak hakkımızı dilekçe hakkı ve bilgi edinme hakkı gibi yollarla koruma mekanizmaları özelikle son yıllardaki çalışmalar neticesinde güçlendi. Bizim öncelikle haklarımızı tanıyor olmamız ve hakkımızı koruyabilecek mekanizmaları işletiyor olmamız gerekir. Bunu yapabilmemiz için, haklarımızın bir bütün olarak ele alındığı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını bilmemiz, okumamız lazım ki haklarımızı tanıyarak arama yoluna gidebilelim’ dedi.

Konferans, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bayram İlter’in Dünden Bugüne demokrasi konulu konferansı ile sona erdi.

Konferansa Kaymakam Çelik ile birlikte Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd .Doç. Dr. Hüseyin Demir, ilçe protokolü öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle