DSİ İŞ MAKİNELERİ SEFERBER OLDU

 

Taşova ‘dan geçen Yeşilırmağın  ıslahı için Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü, Amasya DSİ 73. Şube Müdürlüğü  iş makinelerini seferber  etti.  Samsun DSİ .7 Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve Amasya 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz  % 50 ‘si  tamanlanan Yeşilırmak ırmak yatağı temizleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Yaklaşık 40 gündür devam eden çalışmalara ;15 iş makinesi, 24 personeli ve bir mühendisi  katılıyor. Çalışmaların yoğunlaştığı Adnan Menderes Köprüsü ile  Sanayii Köprüsü arasında seferber olan iş makinelerinin çalışmalarına  DSİ yetkilileri ve İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz ile Belediye  Başkanı Bayram Öztürk  nezaret ettiler.Heyet projeyi inceleyerek  vatandaşlarla sohbet ettiler.

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık; “Şu anda  ırmak ıslahı ile ilgili çalışmalarımız  ve şevlerin düzenlenmesi, yatak tanzimi  % 50 nispetinde tamamlandı. Çıkış kısmında ,heyelanlı olan bölgede yeni kesit oluşturulacak.O kesitte yaklaşık 200 bin metreküplük hafriyat oluşacak. İnşallah hedefimiz bu sene sonunda çalışmaları bitirmek.”dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen  Kaymakam Kudret Kurnaz;  İhaleyle çok büyük miktarlarda paralarla yapılacak bir iş, bölge müdürümüzün ve şube müdürümüzün özel gayretleri ile , devletin  araç-gerci ve personeli ile  doğrudan emenet usulu ile  çok daha ucuza mal ediliyor. Yoldan geçerken böyle büyük bir su kaynağının  etrafından geçtiğimizin farkında değildik. Temizlendkten sonra , ıslahı yapıldıktan sonra daha ilk aşamada  ortaya çıkan görüntü hakikaten  çok güzel. Vatandaşlarımız oturup çay keyfi ile  çalışmaları ve ımağı izleyerek vakit geçiriyorlar”dedi.

Belediyemin ve halkımızın “Rüya Projesi” olan yeşilırmak ıslah projenin gözle görülür hale geldiğini açıklayan  Başkan  Bayram Öztürk; “Rüya ve hayal ettiğimiz önemli bir projeydi.Devletimizin imkanları ile inşallah  helletmeye çalışılıyor.İlçemizin görüntüsü cddi manada değişiyor.İnsanlarımıza sunacağımız yaşam alanları ile  gelip görecekleri, eğlenecekleri yeni alanları oluşturacağımız düşünmek bile  heyecanlandırıyor.”dedi.

iş makineleri 010 iş makineleri 013 iş makineleri 014 iş makineleri 015 iş makineleri 017 iş makineleri 018 iş makineleri 019 iş makineleri 020 iş makineleri 021 iş makineleri 022 iş makineleri 023 iş makineleri 024 iş makineleri 025 iş makineleri 026 iş makineleri 027 iş makineleri 028 iş makineleri 029 iş makineleri 030 iş makineleri 036

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.