DOKTOR FATİH TAŞ PANSİYON ÖĞRENCİLERİNE İLK YARDIM SEMİNERİ VERDİ

 

“Pansiyon Geceleri”nin bu haftaki konuğu Alpaslan Kasabası Aile Hekimi Dr. Fatih Taş, Pansiyon öğrencilerine, 11 Nisan 2012 günü pansiyon çok amaçlı salonunda “İlk Yardım ve Müdahale” konusunda seminer verdi.

Programın açılışını Pansiyon Sorumlu Müdür Yardımcısı Salim Uygur yaptı. Günlük hayatta her türlü rahatsızlanmalar, afet ve kazalarla baş başa kalabileceğimizi, böyle durumlarda çoğu zaman ne yapacağımızı bilemediğimizi, dolayısıyla konuyu çok önemsemeleri gerektiğini vurguladı. Arkasından Aile Hekimi Dr. Fatih Taş’a sözü verdi.

Dr. Fatih Taş önce kendisini tanıtarak başladığı programda hayatımızın her anında karşılaşabileceğimiz olumsuz durumlar karşısında ilk müdahalenin önemini ve nasıl yapılacağını slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Zaman zaman öğrencilerden sahneye davet ederek uygulamalı olarak açıklamalarda bulundu. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Dr. Fatih Taş, ilk yardım konusunda tam bilgili olmayanların olaya müdahale etmemesi gerektiğini vurgulayarak, işi daha da zorlaştırdığını dile getirdi.

Sorularıyla programa canlılık katan öğrencilere hediye takdiminde bulunuldu. Müdür Yardımcısı Salim Uygur konuklarına teşekkür ederek programı sona erdirdi.

Yararlı geçen programa Okul Müdürü Ali Öker, Taşova Toplum Sağlığı Grup Başkanı Adnan Erseçkin, Sağlık Memuru Serkan Asarkaya katıldılar.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.