Amasya İtimat

Doğu, batı, güney, kuzeyiyle dört bir yanından doğal güzellikler fışkırıyor (Videolu)

 

Doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle dört bir yanından adeta doğal güzellikler ve mesire yerleri fışkıran Taşova’mızda bu yıl baharın da güzel yüzünü erken göstermesiyle mesire yerlerimiz sezonu erken açıyor.

Karamuk Alabalık Tesislerine ulaşmak için, Taşova’dan Ladik yolu, Kılıçaslan geçidinden gitmek gerekiyor. Tesis; yolun sağında 2 kilometre ileride, tam il ve ilçe sınırının kesiştiği derenin kenarında bundan 14 yıl önce kurulmuş.

İşletmenin sahibi Kenan Seyhan aslen Yeşilyurt (Sepetliobalı) Yazın tesisini işletiyor, kışın Karamuk köyünde kalıyor. Bu yıl Haziran ayında oğlu Mert Seyhan Yeşilırmak mahallesi Kadir Torun caddesinde bu lezzetleri herkes tatsın diye Seyhan Restorant adı altında bir lokanta açtı.

Son derece mütevazı tesisin işçiliğini; aynı zamanda villa ustası olan Kenan usta bizzat kendisi yapmış. En güzel tarafı ise otantik bir Kır bahçesi olan tesisin mescidi ve 200 parça eseri bulunan mini müzesi de ahşaptan yapılmış ve bebekler için özel oda dahi düşünülmüş. Beton ve demir aksamından özellikle kaçınılmış. Yaklaşık 1100 metre rakımdaki tesisin havasının farkını anında fark edebiliyorsunuz.

Seyhanlar ailecek bu tesiste doğal bal üretiyor, Semaver çayını yudumlarken çayın tadındaki farkı hemen fark ediyorsunuz. Kendi ürettiği alabalığı yine kendi ürettiği tereyağı ile pişirip müşterilerine sunuyor.

TELEFON: Kenan Seyhan: 0 543 431 13 90 – Mert Seyhan: 0 545 775 30 34

Yorum Ekle