Amasya İtimat

Amasyaspor Umutlarını son haftaya bıraktı…

Haber: Celal Çavdar

21 Nisan 2024 Pazar günü küme düşme hattındaki Amasyaspor ile Trakya bölgesinde Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşespor stadyumunda gerçekleşen müsabaka 0-0 sona erdi.
Maçın kazananı yoktu, Sarı kartlar havada uçuştu adeta.
Kırmızı kart ev sahibi Velimeşesporun Yardımcı Teknik direktörüne çıkması dışında maç boyunca her iki taraf ta sağduyulu ve aynı zamanda kazanmak için oynadı.
Amasyasporun deplasmanda konuk olduğu Velimeşespor stadyumu Cumartesi günü yağan sağanak yağmurun da etkisiyle az çamurlu ve zeminin ağır olması her iki takımın oyuncularının zaman zaman kayıp düşmesine neden olsa da ciddi manada yaralanma olmadı.

 

Maçın ikinci 45 dakikasında hafif yağmur da yağsa maç aynı tempo da devam etti.
Müsabaka boyunca yol yorgunu bir Amasyaspor vardı ortada.
Yine de ellerinden gelenin en iyisini bu dar kadroya rağmen yapmaya çalışan futbolcular Amasyalı taraftarların alkışları ile oyuna daha da adapte oldular. İlk 45 dakikanın kontra ataklarla geçen süresinde 38. dakikada ceza sahasında faul sonucu Velimeşespor penaltı kazandı. Amasyaspor kalecisi Mücahit profesyonel bir kurtarışla sergiledi
İlk 45 dakika 0-0 bitti.

İkinci yarı Velimeşesporun vasat ve beraberliğe razı oyunu 90 dakika ya 6 dakika ilave edilse de gol sesi çıkmayınca 0-0 berabere bitti.
Böylelikle Grupta her şey son haftaya kaldı.
Amasya spor son hafta ya kendi evinde Silifke sporu ağırlayacak.
Galip gelmesi durumunda ligde kalması kesinleşecek.

 

Amasyasporun Trakya bölgesinde Tekirdağ Ergene Velimeşe spor ile yaptığı karşılaşmaya Taraftar desteği için Gazete ve sosyal medya aracılığıyla; Duyuran, haber yapan
#taşovagazetesine
#çerkezköyhaber gazetesine
Kapaklı Belediyesine
Ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Gurbetteki Amasyalılar olarak Amasyasporumuzu yalnız bırakmadık.
Tribünde 150’yi geçkin TARAFTAR olması memnuniyet vericiydi.

KÜME DÜŞME HATTINDAKİ TAKIMLAR

Yorum Ekle