DİYANET’TEN VEKALET YOLUYLA KURBAN ORGANİZASYONU

KURBANLARIMIZ KARDEŞLIĞİMIZ İÇİN..

Diyanet, 135 ülkede vekâletle kurban kesimi yapacak…

Taşova İlçe Müftüsü Harun YILMAZ, 2017 yılı Vekâletle Kurban Kesimi organizasyonu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

YILMAZ, yaptığı açıklamada vatandaşlardan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen vekalet yolu ile kurban kesim organizasyonuna destek istedi.

Bu yıl  ’Kurbanlarımız Kardeşliğimiz İçin’ kampanyası çerçevesinde Taşova olarak bu kampanyaya destek verilmesi çağrısında bulunan Müftü YILMAZ, geçen yıl Taşovada 100 hisse ile vekâletle kurban organizasyonuna katılım gerçekleştiğini bu yıl ise Taşova olarak geçtiğimiz yılın üzerinde bir rakamla katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının bu organizasyonunun önemine dikkat çeken Müftü YILMAZ, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dünyanın yedi kıtasında insanlığa hizmet götürdüğüne vurgu yaparak “Diyanet uluslararası vizyonu olan, küresel ölçekte hizmet yürüten, kendisine destek olan Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte insanlığa umut olmuş, mazlum coğrafyanın umut bağladığı bir teşkilata dönüşmüş durumdadır” diyerek gönül coğrafyamızda gönül bağlantımızı ve kalplerimiz arasında köprü vazifesi kuran Kurbanın önemli faaliyetlerden biri olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı ile dünyanın yedi kıtasında insanlığa hizmet götürüldüğünü, dini, ırkı, memleketi fark etmeksizin her daim mazlumun, mağdurun yanında yer alan Diyanet Vakfının küresel ve evrensel bir iyilik hareketi olduğunu, vatandaşlarımızın vakfımız aracılığıyla güven duyabilecekleri bir şekilde Kurban ibadetini yerine getirmelerinin mümkün olduğunu ifade eden Müftü YILMAZ,  imkânı olan tüm vatandaşlarımızı Diyanet Vakfımız aracılığıyla gerçekleştirilen bu kampanyaya destek vermeye çağırdı.

Müftü Harun YILMAZ, Vekâleten verilen kurbanlarla ilgili olarak ‘Bu sadece bir kurban değil, kurbanın ötesinde çok önemli bir kardeş dokunuşudur. Şunu unutmayalım, kurban organizasyonuna iştirak etmek, sadece mazluma, mağdura et göndermek değildir. Anadolu coğrafyasındaki milletimizin çok farklı coğrafyalara uzattığı bir merhamet eli, bir vicdan sesidir. Farklı diyarlardan da memleketimize dönen bir dua ve muhabbettir, kurulan bir köprüdür dedi.

Müftü YILMAZ, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü yurt genelindeki vekâletle kurban organizasyonuna da değinerek ‘2017 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’yla yurtdışında 135 ülkede 400 noktada, yurtiçinde ise 275 noktada vekâletle kurban kesimi yapılacağını, 2016 yılında yaklaşık 240 bin hisse kurbanın dağıtımını gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanlığının, ‘2017 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında 275 bin hisse kurbanın kesim ve dağıtımını yapmayı hedeflediğini ifade etti.

Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunanlara kurbanlıkları kesildiğinde bilgi iletilecek.

1 Eylül’e kadar kurban bağışı yapılabilecek…

Vekaleten kurban bağışında bulunmak isteyenler ilçe Müftülüğümüz ile Diyanet Vakfı şubemize veya bulundukları mahalle ve köylerimizdeki din görevlilerimiz aracılığıyla 1 Eylül’e kadar bağışta bulunabilecek. Kurban bedeli yurt içinde 850 lira, yurt dışında ise 600 lira olarak belirlendi.

Yorum Ekle