“Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak” konulu konferans düzenlendi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1993 yılında aldığı bir kararla 15 Mayıs’ı “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan etmiş ve 1994 yılından itibaren de tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlanmıştır. Ayrıca bugünün yer aldığı hafta olan 15-21 Mayıs ise “Aile Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Diyanet İşleri başkanlığınca 2022 yılı Aile Haftası’nda hızla dijitalleşme dünyada Kur’an ve Sünnet ışığında değerleriyle var olan ve bu değerlerin nesilden nesile aktarılmasına hizmet eden aile yapısının korunup güçlenmesine Katkı sağlamak amacıyla “Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak” konulu konferans düzenlendi.

18 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 14.00’de Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Belediye Başkanı Bayram Öztürk, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan konferans İlçemiz Kavaloğlu Köyü Camii İmam-Hatibi Murat Cantav’ın Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans İlçe Müftüsü  Ferhat Koçak’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Konferanstan sonra Başkan Öztürk’ün Uzman Vaiz Yusuf Kervan’a hediye takdiminin ardından program sona erdi.

Uzman Vaiz Yusuf Kervan konuşmasından şunlara değindi:
Kur’an ve sünnet perspektifinde ailenin önemini aileyi ayakta tutan değerleri ve sürekli değişen ve gelişen dünyada özellikle de dijital çağda ailemizi korumanın yolunun değerlere sahip çıkmaktan geçtiğini, ayetler ve hadisler ışığında anlatarak dijital dünyanın zararlarına değinip alacağımız tedbirleri ifade etti.

Yorum Ekle