DESTEK MAKMARARDI YAYLA ŞENLİĞİ GÜZEL GEÇTİ

DESTEK MAKMARARDI YAYLA ŞENLİĞİ GÜZEL GEÇTİ

 

        İlçemizde  yapılan yayla şenliklerinden  Belediye-Destekliler Derneği organizesi ile yapılan  Makmarardı Yayla Şenliği  2-3 Eylül  2011 tarihlerinde  yapıldı.

      3  Eylül 2011 Cumartesi günü protokolünde katılımı yapılan yayla şenliğine yoğun katılım vardı.Şenlik programı saygı duruşu ve İstiklal  Marşı’nın okunması ile başladı.Ayşegül Pınar ‘ın sahne aldığı programda sunuculuğunu Medya TV ‘den Salih Turgut  ve DJ Barış Gür yaptı.Programın açılış konuşmalarında sıra  Almanya Destekliler Derneği Başkanı Nazmi Yeral’a geldiğinde yaptığı konuşmada; Destek Belediye Başkanı Nizamettin Cingöz’e ve  Dernek Başkanı Bahri Öz’ e kendilerini ilk defa davet edildiklerini dile getirerek  teşekkür etti, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.  

        Program sunucusu Salih Turgut; “2003 yılında dernek başkanı bendim sizi davet ettik “ sözü ile program buruk başladı.İlerleyen saatlerde ki plaket töreninde,protokolü duyuru  teşekküründe ki yapılan gaflara rağmen havası ve doğa güzelliğine doyum olamayan  Makmarardı  Yayla Şenliği çok güzeldi.Şenliğe gelenler Ayşegül Pınar ve Cumali Atilla’nın  şarkıları ile eğlendi,halaylar çekti ,piknik yaptı.

         Mamarardı Yayla şenliğinde Destek Kasabası doğumlu emekli öğretmenlere,hizmet veren muhtar ve belediye çalışanlarına  plaketler verildi.

         Destek Belediyesi ve Destekliler Derneğinin beraber  hazırladıkları şenliğe;Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir,AKP İl Başkanı Hicabi Bahçuvan, Taşova Akp İlçe Teşkilatı,ADEF Başkan Vekil Murat Görmen ,yönetim kurulu üyesi Fatıma Kurt, Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer,Akınoğlu Belediye Başkanı Bekir Öztürk,Ballıdere Belediye  Başkanı Ahmet Koç, Esençay Belediye Başkanı Bekir Ünal,Uluköy Belediye Başkanı Ali Genç,Boraboy Belediye Başkanı Hazma Döner,İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Koca ve Sezai Cingöz çok sayıda davetli katıldı.

          Her belde ve köylerde yapılan yayla şenliklerinde yaptığı yardımları ile söz ettiren Taşova Mobilya’nın sahibi İşadamı Hüseyin Taşova’ya dernek yönetimi ve Belediye Başkanı teşekkür etti.

           Destek Belediye Başkanı Nizamettin Cingöz’e,Destekliler Dernek Başkanı Bahri Öz’e.Almanya Destekliler Dernek Başkanı Nazmi Yeral ve yönetimine  böyle güzel bir programla şenlik düzenledikleri için teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle