DEMEK Kİ OLUYORMUŞ…

0

İlçemize 24 kilometre uzaklıktaki Tokat’ın Erbaa ilçesindeki otogardan Niksar, Tokat, Taşova ve Amasya arası yolcu taşımacılığı yapan şehirlerarası minibüsler arık ilçe merkezindeki yazıhanelerden yolcu almaya başladılar.

Erbaa’da 1 Ağustos 2016  tarihinden buyana otogardan kalkmak zorunda olan Niksar, Tokat ve Amasya’ya sefer yapan minibüsler Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ün talimatı ile tekrar ilçe merkezinde faaliyetlerine başladılar.

Başkan Karagöl, ”Minibüslerin otogardan ilçe ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapması nedeniyle vatandaşlardan şikayetler alıyorduk. Bunun üzerine bir çalışma yaptık. Yapılan bu uygulama halkımızın yakın il ve ilçelere olan seyahatlerinde sıkıntılara sebep oluyordu. Peygamber efendimizin hadisi şeriflerinde söylediği gibi ‘Müjdeleyin, nefret ettirmeyin, kolaylaştırın zorlaştırmayın’ ilkesi gereği bizim yönetim anlayışımız, zorlaştırmak değil kolaylaştırmak olduğundan çevremizdeki yakın il ve ilçelere gidecek olan minibüslerin artık ulaşım firmalarının şehir dışında ki otogarımızdan değil, şehir merkezinde ki yazıhaneleri önünden hareket etmeleri yönünde bir karar aldık. Bundan böyle hemşerilerimizin ‘otogara nasıl ulaşabilirim?’ gibi bir derdi düşüncesi olmayacak. Ulaşım firmaların merkez yazıhanelerinde rahatlıkla Niksar, Tokat, Taşova ve Amasya’ya seyahatlerini yapabileceklerdir.” dedi.

Yorum Ekle