CUMHURİYETİN 89 YILI İLÇEMİZDE KUTLANDI

 

                      CUMHURİYETİN 89 YILI İLÇEMİZDE   KUTLANDI

   Cumhuriyet’in 89. kuruluş yıldönümü  ilçemizde  törenlerle kutlandı.

     Cumhuriyet Bayramının 89. yıldönümü, ilçemizin Taşova  meydanında öğrenci ilçe protonlu ve halkın katılımı ile kutlandı.

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa ,Kaymakam Engin Uysal ,.Belediye Başkanı Özgür Özdemir ,Garnizon Komutanı Üst.Teğ. Bilgin Gökhan,Cumhuriyet Savcısı Ahmet Şimşek Alkan .daire amirleri,öğrenciler ve halk katıldı. katıldı.

    Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Engin Uysal yaptı. Uysal;””Bugün cumhuriyetimizin 89. yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz minnetle anıyorum. Cumhuriyet bize dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyetin ilanı ile büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Son yıllarda da her alanda büyük dönüşümler yaşanmakta ve ülkemiz hızlı bir gelişme hız kazanmaktadır.Türkiye‘nin Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında önde gelen ilkler arasına girecektir.Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev ise Cumhuriyetin her yönü ile gelişmesi, geliştirilmesi sonsuza dek yaşatılmasıdır” dedi.

  Program .Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun sunduğu halk oyunları  gösterisi ve öğrencilerin okuduğu şiirleri ile devam etti.

  Tören geçişi ile  Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yılı geride kaldı.

Yorum Ekle