Çocukların Severek Yediği Kurabiyeler

Çocuklar yemek konusunda her zaman seçici olurlar. Her yemeği sevmez, her meyveye ilgi duymaz, her atıştırmalığı tüketmezler. Dolayısıyla anneler de çocukların sevdiği lezzetleri tek tek deneyerek bulmak zorunda kalır. Bu konuda size yardımcı olmak için çocukların hangi kurabiyeleri daha çok sevdiklerini araştırdık. İşte sonuçlar…

  • Elmalı Kurabiye

Elma sevmeyen çocuklar bile elmalı kurabiye çeşitlerine adeta bayılıyor. İçerisine bir miktar da tarçın eklerseniz çok daha leziz bir kurabiye elde edebilirsiniz. Ayrıca evde tüketilmeyen elmaları değerlendirmek için de harika bir seçenek olduğu aşikar. Elmalı kurabiyeye istediğiniz herhangi bir şekli vererek çocuklar için daha çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Un Kurabiyesi

Ağızda dağılan kıvamıyla çocukların favorilerinden biri haline gelen un kurabiyesi, çok kısa bir sürede hazırlanıyor. Aynı zamanda dakikalar içerisinde piştiğinden fırında uzun süre kalmasına da gerek olmuyor. Eğer un kurabiyesi tarifini hemen uygulamak isterseniz Yemek.com adresine tıklayın. Sitede kurabiye için gerekli malzemeler de liste halinde aktarılıyor. Aynı zamanda hazırlama aşamasında dikkat edilmesi gerekenlere, püf noktalara dair de fikir veriliyor.

  • Çikolatalı Kurabiye

Çocuklar için en leziz yiyecek kuşkusuz çikolatadır. Çikolatalı her atıştırmalık gibi kurabiye çeşitlerine de büyük ilgi gösteriyorlar. İçerisine çikolata parçaları atarak hazırlayacağınız kurabiye hamuruna istediğiniz şekli verebilirsiniz. Dilerseniz kurabiye üzerine de çikolata dökebilir ve bu lezzeti çok daha ileri noktalara taşıyabilirsiniz.

  • Fındıklı Kurabiye

Fındık parçacıklarının baş rolü üstlendiği bu kurabiyenin hem içerisinde hem de üzerinde süsleme malzemesi olarak fındık kullanmanız gerekiyor. Haliyle ilk ısırıktan itibaren yoğun bir fındık aroması ile lezzeti hissedilebiliyor. Bu arada dilerseniz aynı tarifi uygulayarak fındık yerine ceviz parçacıkları da kullanabilirsiniz.

  • Vanilyalı Kurabiye

Son derece fresh bir lezzete sahip olan vanilyalı kurabiye de çocukların severek yediği kurabiye çeşitleri arasında yer alıyor. Vanilyanın oranını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz kurabiye hamuruna limon parçacıkları da ekleyebilirsiniz. Limon kabuğu rendesi ve vanilya muhteşem bir uyum yakaladığından hiç tereddüt etmeden bu ikiliyi bir araya getirebilirsiniz. Daha fazla sayıda tarif için Yemek.com adresine şimdi tıklayın.

Yorum Ekle