Amasya İtimat

ÇİRKİN POLİTİKA

Siyaset yönetme sanatıdır demişler, yönetmek için insanlar da talip olmuşlar. Demokrasi demişler, milletin  önüne sandık koymuşlar. kurallar belirlenmiş en çok oy alan kazanır demişler.Ahlaki sınırları da belirlenmiş kaybeden saygı gösterecek, kazanan görevini en iyi şekilde yapmaya çalışacak. Yapamazsa bir daha sandıktan çıkamayacak. Kaybeden kin, garez beslemeyecek muhalefette kalacak, çalışmalarını gelecek seçimler üzerine kuracak   demişler.


 


Ne var ki siyaset bizim ülkemizde bambaşka, muhalefetin aradığı bir açık her şeye  yetecek, aleni olan  suç tamamda, açığı belgelemeden, çamur atarak iftira etmek kimseye bir şey kazandırmayacak, bilakis kaybettirecektir.


 


21/10/2008 saat 15.43’den itibaren internette hotmail adreslerine gönderilen Dalga 1 başlıklı  çirkin mailler, Taşova’da ki seviyeli olan siyasi yapının  başka yönlere çekilmesi için sanki düğmeye basılmış bir harekettir. Belediye başkanı Mustafa Korkmaz hakkında çok aşağılık suçlamalar elden ele dolaşmakta, kimileri de bunu seçim malzemesi olarak kullanıp, çoğaltıp el altından halka dağıtmaktadır.. Doğruluğu dahi belli olmayan  ve yüzde yüz doğru olduğu iddia edilen suçlamaları, mail yoluyla perde arkasından göndermek hiçbir siyasi ahlaka veya siyasetçiye yakışmayan, hiçbir siyasetçinin de tavsiye ve tasvip  etmeyeceği belden aşağı olan propaganda tarzını  esefle kınamaktayım.


 


Şayet ki varsa elinde belge veya  bilgi, öyle bir belgeyi bırak yerel basın, ulusal basın havada kapar ve anında yayınlar. Seçim kazanma  propagandası  bu olmamalı, seviyeli ve üsluplu olmalı. İşini yapamamıştır eleştiri yaparsın, yaptıklarını beğenmezsiniz eleştirirsin, saygı duyulur hak verilir.  Şu anda isnat edilen suçlamaların doğruluğu tescil edilmemiş, şüphelere dayalı kampanya yaratmak, kimsenin onuruna yakışmayan davranıştır.


 


  Buradan hiç kimse belediye başkanını savunma anlamını çıkartmasın. Bu sadece olayın insani boyutudur. Karalanan bir aile düzenidir. Karalanan namuslardır, ardır, hayadır. Buna ne geleneklerimiz, ne de inançlarımızın müsaadesi vardır.


 


Yapılmak isteneni aslında düşünmek bile istemiyorum, sanki Taşova’da  kutuplaşma yaratarak gerilim yaratmak için tasarlanan provakatif bir hareket ile karşı karşıya kalacağız. Bu tarzı hiçbir aklı selim olan ne siyasetçi önerir, ne de duyarlı bir vatandaş. Bu provakatif hareketin çözüm mercii yargıdır.  Savcılarımız bu konuda mutlaka harekete geçmiştir. İnanıyorum ki olayların perde arkası çözülecek, işin sırrı belli olacaktır.. Hedeflenen kötü emeller er veya geç tespit edilecektir. Bundan şüphem yok.


 


Taşova ve Taşovalı bu tezgahın içine düşmeyecektir, buna inanmaktayım.


 


Kazanan kim olursa olsun yeter ki insanlık kazansın…


 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.