CHP Heyetinden Doludan Etkilenen Köye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer  beraberinde İl Başkanı Turgut Sevindi, Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp, İl Genel Meclisi üyesi Duran Yeter ve partililerle birlikte dolu yağışından en fazla olumsuz etkilenen  Destek köyünü ziyaret etti.

Köylülere ve üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileten Vekil Tuncer;

“Destek köyümüzde yaklaşık olarak bin dönümlük bir alanı etkileyen  çok büyük bir dolu yağışı oldu. Dolu, kuraklık, sel gibi doğal afetler Allah’tan gelen olaylardır, insan olarak diyecek ve yapacak bir şeyimiz yok. Ancak bu tür afetleri devletin tespitini yapıp karşılaması gerekiyor. Köylülerimizin tarlalarına ekmiş oldukları mahsulün gelirlerinden başka gelirleri yok. Buradan gelecek gelirlerine göre planlamalarını yapmışlar. Bu gelirleri olmadığı zaman bütün planları alt üst oluyor. Buradan edindiğim tüm bilgileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hem sözlü hem de yazılı olarak gündeme getirerek bu yaranın sarılmasını isteyeceğim.

Afet yaşanmıştır ancak, devlet şefkatli kolları ile bu yarayı daha iyi sararak hiç yaşanmamış bir şekilde köylümüzü mutlu etmelidir, temennim bu yöndedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi heyeti daha sonra  Taşova Ziraat Odası Başkanı Başkanı Hasan Dikmen’i makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yorum Ekle