Amasya İtimat

CHP A. ADAYLARI DELEGELERLE BULUŞTU

 

Cumhuriyet Halk partisi İlçe Örgütü bugün  Amasya milletvekili aday adaylarını ağırladı.

Öğle saatlerinde başlayan yoğun trafikte, aday adayları önce parti binasına gelip, sonra Belediye düğün salonunda saat 13.00’de  başlayacak olan tanıtım toplantısına katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunması ile başlayan törende İl Başkanı Hüseyin Duran  yaptığı konuşmada , 7 Haziran Genel milletvekilliği seçiminin önemini vurgularken, 29 Mart’ta  yapılacak olan ön seçim için tüm adaylara birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

 

12 Mart 2015 Perşembe günü  Belediye Düğün salonunda yapılan tanıtım toplantısı töreninde her aday adayına 10 dakikalık süre verildi. Adaylar özgeçmişlerini anlatarak, hedeflerini açıkladı. 8 aday adayının tanıtım toplantısında kimi adaylar  mütevaziliği ile delegelerin gönlünü kazanmaya çalışırken kimisi de ses tonunu yükselterek delegelerden alkış aldı. Tanıtım sürecinde  esprili  anlatımı ile kendini anlatan  adaylar da vardı. Milletvekili Ramis Topal  konuşmasında ; ”Ben vekillik için değil , bakanlık için oyunuzu  istiyorum.” sözleri ile konuşmasını tamamladı. Son konuşmacı Mustafa Tuncer  sözlerine “Ramis Bey’e bakanlık sözü verildi ise ben çekiliyorum ” sözleri soğuk hava estirdi. Tanıtım  sürecinde aday adayları ,” Siyasetin dürüst, güvenilir birlikte yaşamanın ve paylaşmanın gücü olduğu, laik ve çağdaş bir Türkiye için yola çıktıklarını vurgularken, CHP’nin hedefinin 7 Haziran seçimlerinde iktidara taşımak  olduğu vurgulandı. Tanıtım konuşmalarının tamamlanması ile aday adayları  delegelerle  vedalaşarak salondan ayrıldılar.

CHP 006 CHP 007 CHP 012 CHP 021 CHP 023 CHP 029 CHP 031 CHP 044 CHP 048 CHP 049 CHP 051 CHP 052

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.