Çaydibi 4006 Tübitak Bilim Fuarı Açıldı

 

 

Çaydibi Şehit Lütfi Aras Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen 4006 Tübitak Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreni 3 Mayıs 2019 Cuma günü okul bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Dünya üzerinde ne kadar insan var ise hepsinin gizli yetenekleri olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer;

“Bizlerin görevi gizli yetenekleri olan öğrencileri açığa çıkartmak, daha da geliştirmek ise bu okul sıralardan başlıyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” diyor. Bugün dünya üzerinde gelişen ve gelişimini tamamlayan ülkelere baktığımızda ilimde ve bilimde ne kadar ilerlemiş olduklarını görmekteyiz.Dolayısı ile bizimde çocuklarımızın hayallerinin peşinden gitmemiz gerekmekte ve onlara öncülük yapmamız gerekir” dedi.

Daha sonra Kaymakam Okan Yenidünya, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer tarafından açılışı gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarında stantlar gezildi.

Yorum Ekle