Çamlar arasından süzülmeyecek Mehtap, HEDEF 2044 OLMALI!…

Bu haberi okuyan takipçilerimizin bir bölümü 2044 yılında hayatta olmayacaklar.

Niye mi 2044? Çünkü 2044 yılı ilçemizin kuruluşunun 100. yıl dönümüne tekabül ediyor. Projeler, hizmetler yapılırken; 30-40 hatta 100 yıl sonrası hesap edilmelidir.

35 yıl önce Uluköy caddesi, yeni adıyla Mustafa Kemalpaşa caddesi yoktu. Ama bu günlerde Taşova’nın en işlek caddelerinden biri haline geldi. Maalesef ilçemiz tamamen doğuya doğru ilerliyor. Bu bölgeye; Adliye, Yüksekokul, Askerlik şubesi, Afetevleri, Şehit Bekir Özdemir İmam-Hatip Lisesi, Emine Bursalı İmam-Hatip Ortaokulu, TOKİ, Kapalı Spor salonu, ilçe stadı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yapılması planlanan kampüs, yüzme havuzu, Tarım Kredi Yem (BAFAY), Özel İdare Bakımevi, YABO ve önümüzdeki yıl hizmete girecek yüksek okul öğrenci yurdu, Sanayi sitesi, Aydın Çiftçi Kooperatifi, Devlet Hastanesi, Süleyman Bursalı Sağlık Meslek Lisesi ve bir çok konut sitesiyle adeta yeni bir Taşova kuruldu. Mimar Rasim Bey 1944’de Taşova kurulurken, Samsun caddesini çok geniş bıraktığında “Bu adam deli mi?” diye eleştirilmişti. 77 yıl sonra ne kadar haklı  olduğu ortaya çıktı. İlçemizin protokol yolu sayılabilecek bu caddemizin bulvar haline getirelim yarınlarda torunlarımız bize dua etsin.

Mustafa Kemal Paşa caddesi bu resmi kurum ve diğer kuruluşlar ile konutlara ulaşılabilen en önemli cadde.

Millet Bahçesi yapım çalışmaları çercevesinde bu cadde (Uluköy yolu) üzerinde bulunan Nihat Yıldırım döneminde 1990’larda dikilen çam ağaçlarının kesilmesine 13 Ekim 2021 Çarşamba günü başlandı.  İnsanımızın bir çok hatırası bulunan bu çamların arasından artık mehtap süzülemeyecek.

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu Gezi yolunun araç park yeri yapılacağına, çamların kesildiği alanın elli santim genişliğinde refüj yapılarak mevcut yol ile birlikte yolun çift yönlü yeni bir bulvar olması daha akılcı, ileriye dönük ve mantıklı olmaz mı?

2044 yılına şunun şurasında 23 yıl kaldı.

Ahmet Günaydın

 

Yorum Ekle