Amasya İtimat

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

01-07 Ekim tarihleri arası Camiler Ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandı.


 


Bu yılda ilçemizde Camiler Ve Din Görevlileri Haftası, ilçe müftülüğü tarafından yapılan bir seri etkinliklerle kutlandı.


 


İlçemiz Müftüsü Osman Bircan Tuğlu Camiler ve Din Görevlileri Haftasında yapılan faaliyetler hakkında şu şekilde bilgi verdi:


 


“Müftülüğümüze mensup Din Görevlilerimiz, diyanet camiasından vefat edenlerin ruhları için 11 adet hatim okudular. Merkez camii Din Görevlileri, 7 Ekim 2010 Perşembe günü öğle namazı öncesinde mevlidi şerif okudular, okunan mevlidi şerifin sonunda emekli İmam-Hatiplerimizden Ali Gündüz çok güzel bir dua yaparak, okunan hatimlerden ve mevlidi şeriften hasıl olan sevabı tüm geçmişlerin ve Diyanet camiasından ebedi aleme göçmüş bulunanların ruhlarına bağışladı. Öğle namazından sonra, Diyanet camiasından emekli olmuş, ilçe, kasaba ve köylerde ikamet eden İmam-Hatip ve müezzinlere müftülük tarafından yemek ikramı yapıldı.


 


Kutlama programı çerçevesinde Camii ve cemaatin önemini vurgulayan vaaz ve sohbetler yapıldı, Din görevlileri, cemaat ve Belediyelerin işbirliğiyle camilerin bakım, onarım ve temizlik gibi işleri yapıldı.


 


İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu: “Bu münasebetle de din görevlilerimizin  haftasını en içten duygularımla kutlar, haftanın başta din görevlilerimiz olmak üzere, herkese hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim.” Dedi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.