Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu(F16) Nedir? Nasıl Çözülür?

Akıllı teknoloji kapsamında çamaşır makinelerinin anlık olarak durum takibinin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede çamaşır makinesi kullanıcılarının sorunsuz ve yüksek performanslı bir kullanılabilirlik sağlamaktadır. Bu kapsamda da çamaşır makinelerinde herhangi bir sorun meydana gelmesi durumunda akıllı dijital gösterge panelinde hata kodları çıkmaktadır. Bu çamaşır makinesi hata kodları arasında en fazla görüleni ise E16 veya F16 hata kodudur. Bu hata kodu çamaşır makinesi kullanıcılarının sıkça görebildikleri hata kodlarından birisidir. Çamaşır makinesinin dijital gösterge panelinde E16 veya F16 hata kodu yanıp-sönmeye başlar ise doğrudan Kurtköy Siemens Servisi merkezine başvurmadan önce yapılabilecek işlemler söz konusudur.

Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu Nedir?

Çamaşır makinesinin dijital gösterge panelinde E16 veya F16 hata kodu yanıp-sönmeye başlaması, çamaşır makinesinde kapak açık hatası olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesinin kapağının tam olarak kapanmamış olmasına ilişkin olarak bu hata kodu alınmaktadır. Bu hata kodunun alınması durumunda ilk olarak yapılması gereken çamaşır makinesinin kapağının tam olarak kapanıp-kapanmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer kapak tam kapanmamışsa kapatılarak, hata koduna basitçe çözüm sağlanabilir. Ancak kapak tam olarak kapanmışken hala E16 hata kodu alınıyor ise mutlaka profesyonel yardım için Kavacık Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu Çözümü

Çamaşır makinesinin dijital gösterge panelinde ortaya çıkan E16 hata kodu kapaktaki teknik bir arızadan kaynaklıyor ise mutlaka uzman Kurtköy Vestel Servisi teknikerleri tarafından gerekli müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Çamaşır makinesi E16 hata kodu kapak açık anlamına gelmektedir. Dolayısı ile kapak tamamen kapalı olmasına rağmen halen kapak açık hatası olan E16 hata kodunun bulunduğu çamaşır makinesinin kapağında teknik bir arıza olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesinin kapak kilit mekanizmasının arızalanması, elektrik akımı taşıyan kablolarının yerinden çıkmış olması veya işlevini kaybetmesi ya da kapak tırnağının kırılması nedeni ile bu hata alınabilmektedir. Böyle bir durumda hataya yol açan sorunun kaynağı olduğu belirtilen arızanın çözümü için uzman teknikerler tarafından parça değişimi uygulanmaktadır. Bu parça değişimi işlemleri orijinal yedek parçalar kullanılarak, 1 yıllık garanti desteği sağlanarak uzman teknikerler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yorum Ekle