Amasya İtimat

CADDE ve SOKAKLARDA KÖPEKLER DEHŞET SAÇIYOR.

İlçe merkezinde son günlerde başıboş dolaşan onlarca sokak köpekleri özellikle hava karardıktan sonra etrafa korku saçıyorlar.

Yakın çevremizde Amasya, Erbaa, Ladik ve diğer ilçelerde meydan, çarşı içi cadde ve sokaklarda köpek görmek mümkün değilken ilçemiz cadde ve sokaklarında köpeklerden geçilmiyor.
Sürüler halinde dolaşan sokak köpeklerinin saldırgan tavırlar sergilediğini belirten vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ederek köpeklerin kontrol altına alınmasını istiyor.
Hayvanları çok seviyoruz ancak başıboş sokaklarda dolaşan köpeklerden dolayı vatandaş olarak tedirginlik yaşıyor. Çocuklar başta olmak okula giden öğrenciler çok tedirgin oluyor. Sokak köpekleri nedeniyle korku ve huzursuzluk hat sahaya geldi.

Berat Uslucan geçtiğimiz günlerde Atatürk Bulvarında köpeklerin saldırısına uğramış, zar zor kurtulmuş. Yine başka bir vatandaşımız birilerinin yardımı ile köpeklerden kurtuldu.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaşımız: “Bizim talebimiz sokak köpeklerine barınakta bakılması. Böylelikle diğer il ve ilçelerde olduğu gibi hem biz huzur içinde caddelerde dolaşabileceğiz, hem de köpekler barınakta beslenme başta olmak üzere tüm konularda daha rahat bir şekilde yaşayacak. İlçemizin caddeleri ve sokakları, köpekleri beslemek için atılan et parçaları, mamalar ve köpek pisliklerinden geçilmiyor. Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan hayvan barınağı tamamlanmadı. Saldırgan köpeklerle ile ilgili sözlü ve yazılı başvurularımızda; Belediye yetkilileri hayvan severlerin engel olduğunu dile getiriyor. Her gün daha da saldırganlaşan köpeklerin bir an önce barınağa alınması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle