BURSALI GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI FUAT BURSALI’ya ANLAMLI ZİYARET

Haber: Cesarettin Tuzla
Bursalı Grup Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda bir eğitim gönüllüsü olan, yapmış olduğu yatırım ve eğitime sağlamış olduğu katkıları ile gönüller kazanan Fuat Bursalı’ya anlamlı ziyaret.
Rahmetle andığımız babası Süleyman Bursalı adına yaptırmış olduğu Süleyman Bursalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Annesi adına Yaptırdığı Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu ve öğrencilere verdiği burslar gıda ve nakit yardımları ile vefa borcunu ödemeye devam ediyor.
İlçemizde eğitimdeki başarıyı bir adım daha ileri taşımak amacı ile öğrenci yurdu yapmak için Kaymakam Ahmet Gökcecik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Süleyman Elmacı, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Önceki İl Genel Meclis Üyesi Gönül Hayati Özkan ve Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Murat Kurt’dan oluşan heyet; Bursalı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Bursalı’yı ziyaret etti.
Kaymakam Ahmet Gökcecik; yapılan toplantıda yurt olabilecek yerler hakkında gerekli açıklamayı yaparak, kaymakamlık olarak destek verileceğini açıklarken, Başkan Öztürk  Belediye olarak yapılacak yurt projesinde her türlü desteği yapacaklarını ifade etti. Rektör Elmacı;  ”Önümüzdeki yıllarda yüksel okulumuzda eğitim gören öğrenci sayımız artacaktır. Taşova’da yurt acil ihtiyaçtır. Bu anlamlı projenin gerçekleşmesi için her türlü desteği vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.
Hayırsever  İşadamı Bursalı; “Böylesine ulvi bir proje için ziyaretime geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Doğduğum ilçemde eğitime bir nebze de olsa katkılarımdan dolayı Bursalı ailesi olarak mutluluk duyuyorum. Taşova’ya iki okul yapmasına, uzun yıllar yüzlerce Taşovalı öğrenciye burs vermemize vesile olan gönül insanı, sevgili Gönül Hayati Özkan ağabeyime de şükranlarımı sunuyorum. Okullarda okuyan, kalacak yer sıkıntısı çeken yavrularımızın güvence altında kendi evleri gibi kalacakları yurt projesi için ziyarete gelen bu güzide heyetten son derece onur duydum. Bu projenin gerçekleşmesi için Bursalı ailesi olarak bize düşen göreve hazırız.” dedi.

Yorum Ekle