BÜNYAMİN YILMAZ’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

İlçemiz (Taşova Lisesi) Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi resim öğretmeni, Zekai Yılmaz’ın kardeşi, Kenan, Bekir ve Cezmi Yılmaz’ın  ağabeyi  Arda, Aylin ve Gülbin Yılmaz’ın babaları Bünyamin Yılmaz (62), 15 Mayıs 2015 Cuma günü hayatını kaybetti.

Bünyamin Hocanın cenazesi 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Merkez Çarşı camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Doğu Mahallesi kabristanlığına  defnedildi.

Merhum Bünyamin Yılmaz  1970’li yıllarda Taşova Spor’da kaleci dahil birçok mevkide top oynadı. Kendina has topuk pasları ve   çalımları ile spor camiasında kendinden söz ettirdi.

Taşova lisesinde   resim öğretmeni olarak görev yapan Yılmaz : Yıl sonu  sergi ve açılışlarda  birbirinden ilginç sanat eserleri, Minia  Taşova  maketini bire bir  yaparak  hafızalarda yer almıştı. İlçe girişine Bamya toplayan bayan figürleri, Süt değil Ayran veren İnek maketi ile Amasya 12 Festivalinde Kirazdan Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanlığı forsu yaparak unutulmazlar arasına girdi.

16     Mayıs 2015  günü  cenaze törenine, görev yaptığı uzaktan ve yakından mesai arkadaşları ve öğrencilerinde  bıraktığı buruk acılarla ebedi istirahatgahına  uğurlandı.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına ecr-i sabır diliyoruz.

1517228272180742010669584413

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.