BU PROJE TAŞOVAMIZA YAKIŞACAK!..

 

2014-2015 Akademik eğitim yılında öğrenime başlayan ilçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu modern bir Kongre merkezine kavuşuyor.

Konu ile ilgili 24 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın katılımı ile bir basın bilgilendirme  toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Rektör Orbay’ın yanısıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Yapı İşleri Daire Başkanı Ahmet Pekgöz, İlçemiz Yüksel Akın MYO Müdürü Hüseyin Demir, öğretim görevlileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Müdür Demir; “Yapılan incelemeler neticesinde Yüksekokulumuz ve Askerlik Şubesi arasında Maliye Hazinesine ait yer bulunduğu Taşova İlçemizin Sivil Toplum örgütleri ve resmî kurumlarca tarafımıza bildirilmiş olup yapılan talep üzerine üniversitemize tahsisi yapılan alan üzerine yemekhane ve kantin binası yapılması planlanmıştır. Taşova’da halkın da kullanabileceği bir konferans salonunu bulunmadığından Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ve üniversitemiz yetkililerince proje kapsamında konferans salonu da yapılması düşünülmüştür. Buna göre üniversitemizce hazırlanan yemekhane, kantin ve konferans salonu projesi 2016 ve 2017 yılı yatırım programına alınmak üzere Kalkınma Bakanlığına sunulmuş olsa da teklif programa alınmamış ama üniversitemizin ısrarlı takibi sonucunda 2018 yılı yatırım programına alınması Bakanlıkça kabul edilmiştir. Teklif, 15.01.2018 tarihinde yayınlanan mükerrer Resmî Gazete’de yayınlanarak 2018 yılı yatırım programına 2016 m2 olarak alınmıştır. 2016 m2 olarak yatırım programına alınan proje kapsamında 500 m2 yemekhane, 500 m2 kantin ve 1016 m2 ve 300 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Üniversitemize ve Taşova halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi

Rektör Orbay ise; “300 kişilik konferans salonu, kantin ve Yemekhane projemiz kesinleşti. İnşaallah bu yıl Haziran ayında inşaatına başlayıp, 2019 yılında bitirmeyi planlıyoruz. Taşova’nin biz de ayrı bir değeri var. Bu yıl yine Ulaşım sektörü çalıştayımızı yapacağız. Bu güzel proje tamamlandığında Taşova’nın kamu kuruluşlarına ve ilçenin tamamına açık olacak. Gerekli izin bizim eğitim takvimimize uygun olduğu durumda ücretsiz kullanıma açık olacak. Taşova’ya hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

 

Yorum Ekle