BU AKŞALM KOCAELİ’DE AMASYA GECESİ DÜZENLENİYOR

     22 Haziran Amasya Tamimi anma etkinliği Kocaeli Körfez Açık Hava Tiyatrosunda görkemli bir gece ile kutlanacak. Amasya yöresine ait ikramların dağıtılacağı, halk oyunu ekiplerinin, yerel sanatçıların sahne alacağı gece için hazırlıklar tamamlandı.      İstanbul’dan, Amasya’dan ve yakın şehirlerden bir çok dernek başkanı, misafir ve siyasetiçinin katılacağı gecenin sunumunu Amasyalı şair ve radyo programcısı Kasım Alper Özdemir memleket şiirleri eşliğinde yapacak.
       Gecede Kocaeli Valisi ve Kocaeli Belediye Başkanı da konuşma yaparak Amasya gecesinde yerlerini alacaklar.
 
     (KASYAD) Kocaeli Amasyalılar Derneği Başkanı Erdoğan Çınar gece ile ilgili bilgiler verdi; Çınar; 22 Haziran 2008 Pazar günü saat: 20.00’de Kocaeli Körfez Açık Hava tiyatrosunda Amasya Tamiminin 89. Yıl anma etkinliklerinin muhteşem bir kutlamayla yapılacağını tüm il ve ilçelerimizdeki Amasyalıların katılmasını beklediğini söyledi..


     Başkan yardımcısı Erdem Torun ise, bu gece için aylardır hazırlanıyoruz, tacın gizemli şehrine yakışır bir gece olacağını belirtirken. Mustafa Kemal’in Amasya Tamimini imzaladığı bu tarihte biz de Kocaeli’de yaşayan Amasyalılar olarak, bu önemli günü yaşatmak adına böyle bir geceyi organize ediyoruz. Gecemize destek olanlara teşekkür ediyor ve herkesi bu mükemmel geceye bekliyoruz; dedi.

 

 

Haber_Halil İbrahim Uğurlu

Yorum Ekle