Amasya İtimat

BORABOY GÖLÜ SAYFAMIZ AÇILDI

Ülkemizde ender rastlanan, çevre illerimiz insanı tarafından bilinen ancak tanıtım yetersizliği nedeniyle hak ettiği yere bir türlü gelemeyen Boraboy Gölümüz 2016 Eylül’ünde Amasya protokolunun gayretleriyle 2017 yılında tanıtım yılı ilan edilerek ülkemiz genelinde tanıtım kampanyası başlatılmıştır.

Tasova.gen.tr ve Taşova Havadis Gazetesi olarak bu tanıtımda bir nebze de katkımız olması amacıyla sitemizde Boraboy Gölü hakkında bilgi almak isteyenler için rehber olabilecek nitelikte, 200’den fazla fotoğrafın yer aldığı bir sayfa hazırladık.

>>> BORABOY GÖLÜ SAYFASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!!!

Ankara ve İstanbul’a eşit uzaklıkta olan Abant ve Yedi Göller’le yarışacak kadar güzel olduğu halde Boraboy Gölümüz ülkenin bir diğer ucunda bulunmasına rağmen ve doğallığını kaybetmekte olan Uzungöl’den çok daha az yerli ve yabancı turist çekmektedir.

1960’lı yıllarda yapılan ahşap evlerin yetersiz olma sorununu, elektrik kabloların yer altına alınması, menfez ve diğer ıslah çalışmalarıyla yeni bir görünüm kazanan gölümüz, 2015 yılında yapılan çam ağaçlarından yeni tip 10 adet kır tipi evlerle, konaklama hizmeti sorununu büyük ölçüde çözmüştür. Eski tip ahşap evlerin yenilenme çalışmaları da 2017 turizm sezonuna hazır hale getirilecektir.

https://tasova.gen.tr/boraboy-golu/ 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.