Amasya İtimat

Bir Taşovalının başkanlığında, ARNAVUTKÖY AMASYALILAR DERNEĞİ KURULDU  

Haber: Salih Turgut (Amasya Haber)
İstanbul-Arnavutköy’de yaşayan Amasyalılar birlik ve beraberliklerini pekiştirmek ve Arnavutköy ilçesinde Amasya’nın sesi olmak adına yıllardır sürdürdükleri çabalarının sonucunda Arnavutköy’de Amasyalıları bir araya getirmek, bir arada güzellikleri paylaşmak düşüncesi ile bir araya gelerek güzel bir birlikteliğin temelini attılar.

Arnavutköy’de yıllardır Tutku Emlak unvanıyla ticari çalışmalar yapan Rahmi Meşe geçmiş yıllarda çeşitli derneklerde görev almıştı. Başta önceki dönem Amasya İş Adamları Derneği Başkanlığı yapan İş Adamı Nizamettin Kaya ve birbirinden değerli ticaret alanında emek  veren hemşehrilerimiz büyük bir heyecanla derneğin kuruluşu için bir araya geldiler.

Kuruluş çalışmalarını ve katılımcıların düşüncelerini aktardığı program Amasya Haber ve Sevdamız Amasya Tv editörü Salih Turgut tarafından Facebook üzerinden canlı yayınla Amasya Kamuoyu ile paylaşıldı.

Dernek Kurucular Kurulunda; Başkan Rahmi Meşe, Rüşan Baş, Turan Ünlü, Nizamettın Kaya, Yılmaz Topal, Tuncay Cenik, Abdullah Tuncel, Yunus Sarı ve Kadir Akkaya yer aldılar.

Kurucu Dernek Başkanı Rahmi Meşe yaptığı açıklamada derneğin kuruluşu ile ilgili düşüncelerini paylaştı; ”Biz Arnavutköy’de yaşayan Amasyalılar olarak birlik ve beraberlik içinde olmak adına uzun süredir aklımızda olan ve bugüne kısmet olan Dernek kurma düşüncesi içindeydik, camiamıza hayırlı olsun. Bu düşüncemizi Nizamettin Kaya ağabeyimizle olgunlaştırdık ve şu an yönetimde olan değerli arkadaşlarımız ile paylaştık,  sonuçta bugün buradayız. Kuruluşumuz ile ilgili evraklarımızı hazırladık, imzalarımızı attık. En kısa zamanda Dernekler Masasına teslim ederek resmi işlemimizi de tamamlayacağız. Arnavutköy’de artık Amasyalı hemşehrilerimizle sosyal etkinliklerde gençlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimizle güzel etkinliklerde buluşmayı arzu ediyoruz. Malumunuz büyük bir deprem felaketi ile tüm Türkiye Ulus olarak büyük acı çektik çekmeye devam ediyoruz. Derneğimiz olarak sessiz kalmayacağız, ivedilikle bu konuda da üzerimize düşenin bilincindeyiz ve gereğini yapacağız. Bir kere daha derneğimiz hayırlı, uğurlu olsun. Kurucu yönetim kurulu arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün bizleri yalnız bırakmayan yoğun programlarına rağmen telefonla canlı yayına bağlanarak hayırlı olsun dileklerini ileten Amasya Dernekler Federasyonu ADEF Genel Başkanı Turan Sayar,  Amasya İl Dernek Başkanı Mehmet Parlak başkanlarımıza da teşekkür ederiz. Bizim bu çalışmalarımızı Amasya Camiamıza canlı yayınla duyuran ve haber olarak ayrıca paylaşım yapan Amasya Haber editörü Salih Turgut Başkanımıza da teşekkür ederiz”

Yorum Ekle