BİR PORTRE (3)

PÜSÜROĞULLARIN’DAN ZEKAİ PÜSÜR…
Taşova ilçemiz köylerinden Mercimek köyünün bir evladı. Çileli köy hayatının ardından İstanbul’da çeşitli işlerde çalışarak sıkıntılı ve zor bir dönemin ardından Büyükçekmece’de İş hayatına devam ediyor.
Zekai Püsür KİMDİR?
Çocukluk yıllarını Mercimek köyünün taşlı ve meşakkatlı yollarında geçirerek hayatını sürdüren daha sonra İstanbul’da çeşitli sektörün her kademesinde başarı dolu bir hayat sürdüren ve şimdilerde Büyükçekmece’de Gıda sektöründe BURGER CAFE RESTORANT işletmeciliği yapan ZEKAİ PÜSÜR zorlu bir hayat yaşadığı ve hasretini çektiği sılada Mercimek köyünü hiç unutmadan bir çok yardımlarda bulunarak doğduğu köyünü hiç bir  zaman  unutmamıştır.
Yazın 800 haneyi bulan ve kış mevsiminde 150 haneye düşen Mercimek köyüne, Çocuk parkı, Çöp konteynirlerı, ve bir çok okul kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar kazandıran atılımcı cesur yürek ZEKAİ PÜSÜR yüreğinden eksik etmediği Köyünün ve PÜSÜROĞULLARI’NIN gururu olmaya devam ediyor.
Mercimek köyünde karşılaştığımız ZEKAİ PÜSÜR önümüzdeki yıllarda Mercimek köyünün bazı ihtiyaçlarıyla ilgili projelerinin olduğunu  söylüyor. PÜSÜR, doğduğum büyüdüğüm köyüm için elimden gelen her şeyi yapmak için uğraşıyorum diyerek Amasya ajans
haber sitemiz vasıtasıyla tüm sevenlerine selam ve saygılarını iletti.
Ali Osman Kaymak-Amasya ajans

Yorum Ekle