BİR GÜNLÜK KANTİN GELİRİNİ MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLADI

İlçemiz Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesinin kantinini işleten Cevat Özdemir, Zeytin Dalı Harekatı’na destek için bir günlük gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı

İlçemizde (eski Taşova Lisesi) kantinini çalıştıran Özdemir ,bir günlük gelirini Taşova Ziraat Bankası Mehmetçik  Vakfı  hesabına yatırarak dekontu Askeri yetkililere teslim etti.

İki oğlundan birinin polis, diğerinin de asker olduğunu dile getirerek duygularını  ifade eden Özdemir  ;“Benim oğullarımın biri polis , birisi de asker. Onlar bizim için, vatanımız için canlarını ortaya koyuyorlar. Bizim de bir günlük kazancımız helal olsun. Afrin’deki askerlerimize karınca kaderince  ne kadar gelirimiz var ise hepsini bağışlayacağız.” dedi.

Okul müdürü Ahmet Gültekin  gelirlerin Afrin’e bağışlanacağını duyan öğrencilerin kantinden özellikle alışveriş yaptığını, bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Gültekin,” İşletmecimiz bugünkü kazancını Afrin’de şahadete koşan, orada bizim bağımsızlığımız için savaşan askerlerimize yardım yapmak için başvuruda bulundu. Bugün kantin gelirlerinin tamamını Mehmetçik Vakfına  bağışladığı için çok mutlu olduk. Asıl bizi mutlu eden çocuklarımızın gösterdiği duyarlılıklardır. Tüm dünyadaki mazlum milletlerin önderi olarak, Afrin’deki mücadeleyi Suriyeliler için veriyoruz. İnanıyoruz ki bu yapılan katkılar hedefine ulaşacak.”dedi

Yorum Ekle