Amasya İtimat

BİR GEZİ BÖYLE GEÇTİ

    2-3-4 Mayıs 2008 tarihlerinde Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlemiş olduğu Batı Karadeniz gezisine katılmaktan büyük haz duydum. Derneğin daha önce Çanakkale’ye yapmış olduğu gezide duygusal anlar yaşamıştık. Her Türk çocuğunun görmesi zorunlu hale getirilmesi gereken bir yerdi Çanakkale.
     Bu seneki gezi yerimiz ise doğal güzellikleriyle hayran kaldığımız Abant’ı ve mayıs ayında lapa lapa kar yağan Ilgaz’ı anlatmak değil, görmek gerektiğine inanıyorum. Safranbolu evleri ise adeta kalemle çizilmiş tablo görünümündeydi. Amasra’yı Bakacak Tepesi’nden izlerken, Fatih Sultan Mehmet’in buraya “Çeşmi-Cihan”  dediğini daha iyi anladım.
      Yurdumuzun her yanının tarihi ve doğal güzelliklerle dolu olduğunu biliyoruz. Doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi ile harikalarla dolu yurdumuzun güzelliklerini gördükçe ülkeme olan hayranlığımı kelimelerle anlatamıyorum.
Geziye katılan bütün arkadaşlarım adına organizeden memnuniyetimizi bildirir; Taşova Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu’na böylesine güzel bir etkinlik düzenledikleri için tüm katılımcılar adına teşekkür eder, devamını dilerim.Esma Turan
Emekli Öğretmen

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.