BİR AY SONRA BELKİ DE İÇTENLİKLE İLK DEFA GÜLDÜLER…

Taşova Kaymakamlığı koordinesinde, depremzede çocuklar için “BÖBÜRLÜ KRAL” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Deprem bölgelerinden ilçemize gelen Ana sınıfı, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik tiyatro etkinliğinde 6 Şubat deprem gününden bu yana çocuklar doyasıya eğlendiler.
Kaymakam Ahmet Gökcecik; ”Çok küçük yaşlarında böylesine bir felaketle karşı karşıya kalan çocuklarımızın yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlik amacına ulaştı. Çocuklarımız güzel saatler geçirdiler.”
6 Mart 2023 Pazartesi günü Yüksel Akın meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda saat 11.00’de başlayan etkinliğe; Kaymakam  Ahmet Gökcecik, ve eşi, Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, SYDV Müdürü Barış Gündüz, depremzede aileler ve çocuklar katıldılar.
Tiyatronun konsepti gereği seyirci koltuklarında oturan depremzede çocuklar bizzat sahnede de kısa roller alarak mutlu bir biçimde oyuna dahil oldular.
Kaymakam Gökcecik, etkinliğin sonunda ilçemize gelen misafirlere geçmiş olsun dileklerini ileterek çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Tiyatro oyununu hazırlayan ve sergileyen İris Sanat Akademi sahibi Atilla Özgen ve ekibine teşekkürlerini ileten Kaymakam Gökcecik; kendilerine çiçek takdim etti.

Yorum Ekle