Amasya İtimat

BİN ELLİ DÖNÜM ARAZİ SUYLA BULUŞTU…

İlçemiz Kumluca (Boladan) köyü Basınçlı Sulama Tesisleri  Vali Mustafa Masatlı’nın katılımıyla 18 Kasım’da yapılan açılışla hizmete girmişti.
Amasya İl Özel İdaresine bağlı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yaptırılan basınçlı sulama sistemleri ile bölgede tarım ile uğraşan çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerde verimliliğin artması ve bölge halkının ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; konuyla ilgli “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis  üyelerimizin destek ve katkılarıyla  Kumluca köyü Basınçlı Sulama Tesisi yapım işinde 7.930 Sulama hattı borusu, 75 adet almaç vana kullanılmış olup 2.782.879,45 TL + KDV malolmuş olup Kumluca  köyünde İl Özel İdaremiz tarafından yapımı tamamlanarak, 1050 dekar araziyi suyla buluşturan, basınçlı sulama tesisini üç ay gibi kısa bir sürede  bitirilerek açılışını gerçekleştirdik. Amasya’da yapmış olduğumuz projeler ile Ülkemizin büyümesine verdiğimiz destekle beraber ürünleri toprakla buluşturup, büyük ve güçlü Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle