Amasya İtimat

BEŞ ÜLKEDE İYİLİK KÖPRÜSÜ

Taşova’dan Azerbaycan’a, Makedonya’dan, Suriye’ye, Kosova’dan Uganda’ya Ramazan ve Bayram’da İyilik Köprüsü kuruldu..

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllülerinin etkinlikleri uluslararası anlamda da devam ederek farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

İyilik Hareketi gönüllüleri Taşova ve köylerinde yaklaşık bin aileye yardımda bulunurken, öğrencilere de nakti yardım ve iftar etkinliklerinde bulundu.

Son gün iftarını Şehit ve Gazi olan ailelerin Azerbaycanlı Türk çocuklarıyla yapan Kasım Alper Özdemir bütün gönüllülere teşekkür etti.

İyilik Hareketi gönüllüleri Suriye’de yedi iftar, üçyüz gıda paketi. Uganda’da yirmi iftar ve çeşitli çocuk hediyeleri, Makedonya ve Kosova’da da 23 Nisan ve çeşitli günlerde Ramazan yardımlarında bulundular.

Ayrıca İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir dernek resmi sosyal medya hesaplarından bir bayram mesajı yayınladı.

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına hüzünle veda ederken, Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri mübarek Ramazan ayına ve ardından bayrama kavuşturan yüce Rabbimize şükürler olsun. Bayramlar; birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin pekiştiği önemli günlerdir. Müslümanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların son bulduğu özel zamanlardır. Bu önemli günleri fırsat bilerek büyüklerimizi ziyaret etmeli, ailemizle ve sevdiklerimizle mutluluğumuzu paylaşmalıyız. 2 yılı aşkın süredir devam eden KOVİD-19 salgını nedeniyle sevdiklerimizden uzak geçirdiğimiz bayramların aksine inşallah bu bayramda hep bir aradayız. Bu vesileyle bu salgının ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan savaşların son bulması en büyük duamdır. Bu duygularla, başta siz değerli hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlarken, ailelerinden uzakta vatan için bekleyen kahraman evlatlarımızı da sevgiyle selamlıyorum. Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm Dünya’ya barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

İyilik Hareketi gönüllülerimize bizlerde teşekkür ediyoruz..

Yorum Ekle