Amasya İtimat

Berkay Akbaş’ın Ailesinden Örnek Davranış

10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş’taki hain terör saldırısında hayatını kaybeden ilçemizin Esençay köyünden üniversite öğrencisi Berkay Akbaş’ın ailesi, Sinop Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılan bağışı dernek ve vakıflara bağışladı.

Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş ve annesi Zeynep Akbaş, aldıkları karar doğrultusunda Sinop Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından kendilerine verilen 10 bin TL’lik yardımın 5 bin lirasını Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği Sinop Şubesine, 3 bin 500 lirasını LÖSEV’e, 1500 lirasını da Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Baba Salim Akbaş “Oğlumuzun hedefine biz de farklı noktada katkı verelim dedik. Oğlumuz adına yapılacak her türlü bağışı ‘Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başta olmak üzere LÖSEV ve Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağız dedik. Hedefi şöyle koyduk, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin özellikle kız çocuklarını okutmada gösterdiği başarıyı yıllardan beri takip ediyoruz. Oğlum okuyacaktı, başka bir kız çocuğu okusun, başka bir çocuk okusun istedik. LÖSEV’i de dahil ederken oğlumuz sağlıkçı olacaktı, doktor olacaktı, LÖSEV’in de kanserli çocuklar başta olmak üzere insanlara ne oranda hizmet verdiğini ben yakından takip ediyorum. “ dedi.

Anne Zeynep Akbaş ise “Biz çocuğumuzu kaybettik, bundan sonra okuyan çocuklara katkımız olursa ne mutlu bize. Berkay’ın çok hayalleri vardı, hepsi yarım kaldı. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, gerçekten çok zor.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.