BEDDUA VE İSRAİL

BEDDUA VE İSRAİL
Ömer CELEP
Bilindiği gibi İsrail 17 Temmuz günü Gazze’ye bir kara harekatı başlattı. Bunu şiddetle ve lanetle tel’in ediyoruz.
Bu noktada Hitler’in bir sözünü de paylaşalım istedik.
“Yeryüzünde Yahudi bıraktığım için insanlık bana bir gün küfredecek.” Söz orijinal ifadesiyle böyle olmasa bile içerik olarak bu şekilde. Çünkü değişik versiyonları var. Neyse geçelim ayrıntıyı… Yahudiler konusunda Hitler haklıymış meğer.
İsrail’in yaptığı bu alçaklık karşısında Türkiye’de hangi siyasi iradenin hangi tarafta yer almakta olduğu önemli.
En önemli tarafı da; milli iradeye savaş açarak iktidar elde etmeye çalışan ve adına paralel yapı denilen işbirlikçi soytarıların hangi tarafta olduğu da en az siyasi irade kadar önemli.
Akan para musluklarının kapanmakta olduğunu görüşü karşısında diz çökerek sümük salya göz yaşıyla ellerini kaldırarak beddua okuyan sözüm ona Hoca Efendi hangi tarafta? İnsani yardım gemisinde şehit edilen insanlar karşısında “otoriteden izin alınmalı” ifadesiyle İsrail’den yana olduğunu ima eden Hoca Efendi, masum insanları katletmesi eylemini sergileyen İsrail’e karşı sanırız “Türkçe dur” İbranice “vur” diyor olmalı.
İnsanların katledilmelerine, çocukların, kadınların, yaşlıların, sakatların acı feryadına kör olası gözler yumuluyor olmalı. İnsanlığın öldürüldüğü Gazze katliamı karşısında, Hoca Efendi; “eh ne yapalım biz devlet işlerine karışmıyoruz” kıvırmacası kepazeliğine düştüğünün anlaşılmadığın mı zannediyor acaba?
Hadi bakalım; paracıkların, hükümranlığın, rantın, saltanatın ayaklarının altından akybolması karşısında diz çöküp yaptığın bedduaları “lanetli millet” olan Yahudiler için de yap ta hep birlikte “amin” diyelim.
Şu anda samimiyetin test ediliyor hoca efendi! Yerini belirle!
Biliyoruz; insanları kullanmakta oldukça mahirsiniz. Ülke içinde kaybolan itibarını, ayağa düşen haysiyetini kurtarmak için yeni arayış içinde olduğunu da biliyoruz. “Tarafsızlık” yaftasıyla birilerini kullanmak peşine düştüğünü de biliyoruz. Evet, senin bir hesabın var Hoca!
Allah’ın da bir hesabı var hoca! Allah’ın da…
Parçalanan küçücük bedenlerden akan kanlarda boğulacaksın. Al tavrını, kaldır ellerini semaya ve Müslümanların zulümden kurtulması için dua, zalimler için de beddua et. Tarafın belli olsun. Yüce milletin sevgi çemberi içine belki girersin.
Yüce millet bilmeli ki, karanlık ve ucu dibi gözükmeyen bütün karmaşık işlerin bir ucunda bu paralel yapı hep olmuştur ve bundan böyle de olmaya devam edecektir. Yüce millet bu oyunu görmeli ve o kirli oyunu mutlaka bozmalıdır.

Yorum Ekle