Amasya İtimat

BAYRAM ÖZTÜRK RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Ramazan ayı içerisinde yapılan etkinliklerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

“Göreve geldiğimizden itibaren 3. Yılımızda da Ramazan ayının bereketinden istifade edebilmek için belediye olarak çalışmalarımızı hızlı bir şekilde koordine ettik. İlk etapta birlik ve beraberliğimize katkı sunacağına inandığımız “7 Mahallede 7 iftar” programıyla vatandaşlarımızla buluştuk. Şunu gördük ki hemşerilerimiz bu uygulamadan memnun.

Mahalle iftarlarına göstermiş oldukları ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Ayrıca “İftarda Sizinleyiz” sloganı ile yola çıkarak Taşova da yaşayan yaşlı mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı boyunca ulaştık.

Taşova Belediyesi olarak elimizden geldiğince bu etkinlikleri geliştirerek Ramazan ayı ve orucun ruhuna uygun şekilde ileriki yıllarda da sürdürmek istiyoruz. Bununla birlikte bazı sivil toplum kuruluşlarının çabaları ve destekleri ile ilçemiz ve köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımının ulaştırılmasında belediye olarak öncülük ettik.

Ramazan ayının ruhuna uygun olarak yapılan bu etkinliklerde vatandaşlarımıza bir nebzede olsa yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşadık. Yine bazı hayırsever vatandaşlarımızın öncülüğü ile Taşova dışında öğrenim gören üniversiteli öğrencilerimize yardım organizasyonu yaparak öğrencilerimize katkı sağlanmıştır. Yine hayırsever kadınların yetim giydirme hayrına da ortak olmanın sevincin yaşamış bulunmaktayız.

Ramazan ayının bize kazandırdığı hasletlerin yılın tamamına yayılan bir hayır hareketine dönüşmesi en büyük temennimdir. Taşova belediyesi olarak Taşova’nın fiziki şartlarını düzeltmek, kültür ve mana iklimine de katkı sağlamayı kendimiz için bir sorumluluk olarak görmekteyiz.

Ramazan ayında bizimle beraber bu hayırdan istifade etmeye çalışan, bizlere inanarak omuz omuza Taşova’ya ve Taşova’lıya yardım etmeyi kendine dert edinmiş sivil toplum kuruluşlarına, hayırsever vatandaşlarımıza ve yaptığımız organizasyonlarda bizleri yalnız bırakmayan tüm Taşova halkına teşekkür ederim.

Bu vesile ile yaklaşan Ramazan Bayramının ilçemize, ülkemize, ve ,İslam alemine barış, kardeşlik, bereket ve hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederim.”

Yorum Ekle