BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE BİR KAMYON DOLUSU GIDA YARDIMI YAPILDI.

Bayırbucak Türkmenlerine gıda ve giyecek yardımları sürüyor.

AK Parti İlçe teşkilatı Türkiye genelinde başlatılan Bayırbucak Türkmenlerine yardım  kampanyası kapsamında bir kamyon dolusu gıda maddesi gönderdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile tüm yurtta sürdürülen yardım kampanyasına Taşova halkının duyarlı olduğunu ve 3. kamyon yardımın da bugün gönderildiğini dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, ” Bayırbucak Türkmenleri için üçüncü aracımızı nasip olursa inşallah bugün göndereceğiz. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile tüm Türkiye genelinde bütün teşkilatlar Bayırbucak Türkmenleri için yardım seferberliğine başladı. Biz de Taşova olarak elimizden geldiğince Taşova halkının desteği ve yardımı ile 3. aracımızı hazırladık. Ağırlıklı olarak un , makarna, çay, şeker gibi gıda maddelerini toparladık. Nasip olursa Amasya’dan TIR’larımıza yüklenecek, Amasya’nın bütün ilçeleri ile beraber gönderilecek ” dedi.

Bayırbucak Türkmenleri  için başlatılan yardım  organizesinde bayanların gösterdiği öz veri halkın takdirini kazanan ve yardım kolilerini elleri ile hazırlayan bayanlar, Bayırbucak  Türkmen halkına el uzatmaya devam edeceklerini dile getiriyorlar. Bayırbucak Türkmenleri başındaki yazmadan, ayağındaki çoraptan, monttan, gıdadan, ısıtıcıdan, battaniyeden, akla gelebilecek her türlü eşyaya ihtiyaçları olduğunu dile getirerek;  Biz kadınların  öncülüğü ile  yapılan yardımlar için , Taşova halkından Allah razı olsun, Önümüzdeki yardım kampanyasında yatak ve yorgan ağırlıklı yardım yapacağız, herkesin desteğini bekliyoruz.2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.