Amasya İtimat

BAŞKONSOLOS SBİHİ, KAYMAKAMLIĞI ZİYARET ETTİ

Fas Krallığı Başkonsolosu Mohammed Sbihi beraberinde Özel Kalem Müdürü aslen ilçemiz Mülkbükü köyünden Adem Özdemir ile birlikte 26 Ekim 2015 Pazartesi günü ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz’a makamında ziyarette bulundu.

Sbihi, ziyaret sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, tatilini Türkiye’yi gezerek daha iyi tanımak istediğini ifade etti.

Özel Kalem müdürünün Amasyalı olması dolayısı ile Amasya’yı da ziyaret ettiğini ifade eden Sbihi, “Bu gezilerim sayesinde ülkenizin taşrasını görmüş oldum. Türkiye’nin taşrası çok yüksek seviyede.  Afrika ve Ortadoğu’daki taşralardan çok çok iyi ve yüksek olduğunu gördüm. Bu ziyaret elveda değil bir başlangıç” diyerek, tekrar ziyarete  geleceğini söyledi.

Kaymakam Kudret Kurnaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek:

“Sayın başkonsolumuz bize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Kendisini ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum ve ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Devam eden dostluğun ilk adımı olur inşallah. ilçemizden bir hemşehrimizi  bir başkonsolosa özel kalem müdürü olarak görmemiz ayrıca mutluluk verici. Bu ziyaret umarım bir başlangıç olur. Fas’ın hem ilçemiz hem de ülkemiz ile dostluğunun daha da gelişmesi için bir başlangıç olur. Ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.