Amasya İtimat

“Başkent Ankara ve Atatürk” Beste Yarışması finali yapıldı

muz2ANKARA’DA GÜZEL BİR KÜLTÜR SANAT ETKİNLİĞİ DAHA GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

29.10.2016 Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkez’inde; Şef Naci TUNCEL Yönetiminde Ankara Kulubü Derneği ” Başkent Ankara ve Atatürk” Beste Yarışması Finali ve Cumhuriyet Konseri büyük bir coşku içinde tertiplendi..
Sanatçılarla hayranlar buluşması etkinliğin muhtşemliğine vesile oldu.
Yarışmadan finale kalan 11 beste yeniden dinlendi.. Birbirinden güzel besteleri jüri üyeleri derecelendirmekte epey zorlandı.
Jüri Üyeleri
Dr. Metin Özaslan, Özgen Gürbüz, Kadri Şarman, Ertuğrul Ottekin ,Ferhat Sarmusak , Yalçın Mıhçı ve M. Nuri Parmaksız dan oluşan değerli jüri üyeleri ince eleyip sık dokuduktan sonra;

Beste ve Güftesi Mahmut Oğul ‘a ait Nikriz makamındaki
BEN SEYMENİM ANKARA ” Birincilik Ödülüne hak kazanmıştır..

Mahmut Oğul, kazandığı 3.000 TL. tutarındaki birincilik ödülünün tamamını ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ tarafından okutulan öğrenciler için kurulan burs fonuna bağışlamıştır.

İkinciliği, Bestesi Bestekar Murat Demirhan’ a, güftesi Rüştü Okyar’a ait zavil makamındaki ” KARLI BIR KIŞ GÜNÜYDÜ ” kazanırken,
üçüncülüğü, Bestesi Engin Çır’ a , güftesi İsmet Bora Binatlı’ya ait hicazkar makamında ” MAVİ GÖZLERİNDE VATAN SEVGİSİ ” adlı eserler kazanmıştır.

Ödüller alkışlar ve tebriklerle sahiplerini buldu..

Bu güzel etkinliği yarışmayı Amasyaşat olarak takip ettim.

Şef Naci Tuncel nezdinde; tüm jüri üyelerini, ödül kazanan değerli beste ve güfte sahiplerini ve emeği geçenleri kutluyoruz.Güzel Sanatlar hayranlığında, etkinlikleri ve ödül törenini takip eden davetlilere tek tek teşekkür ediyorum.

Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı
Türkiye Sevdası Kültür ve Sanat Danışmanı

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.