Başkan Sarı, Uluköy’de asker uğurlamasına katıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, vatani görevini yapmak için askere gidecek olan doğduğu köy olan Uluköy’de gençlerin uğurlamasına katıldı.

Uluköy’de önce aile kabristanlığını ziyaret ederek, ahirete irtihal eden tüm sevdiklerine dualar okuyan Amasya Belediye Başkanı Sarı, bilahare köy meydanında düzenlenen asker uğurlamasına iştirak etti. Burada Başkan Sarı’ya Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ve Başdanışmanı Ahmet Yenihan ve Milliyetçi Hareket Partisi Taşova İlçe Başkanı Aslan Berber ve Uluköy Muhtarı Abdullah Coşkun eşlik etti.

Asker uğurlamasında bir konuşma yapan Sarı, şunları söyledi; “Bu bir Türk töresidir. Onlar artık Vatanı için her şeyini feda etmeye hazır birer kınalı kuzudur. Allah tüm kınalı kuzularımızı korusun. Ayrıca; Barış Pınarı Harekatı ile hainlerin inlerine girerek, tüm dünyaya cesareti ve başarısı ile bir kahramanlık timsali olan Mehmetçiklerimizi kutluyor, Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum. Ve diyorum ki, ”Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es”.

Sarı, konuşmanın ardından Uluköy’den, vatani görevini yerine getirmek için askere gidecek olan Ali Akkaya, Ferdi Akkaya, Mustafa Kırcan, Burak Çiftci ve Furkan Arslan için hazırlanan eğlencede; Rektör Elmacı ve Başdanışman Yenihan ile birlikte adet üzerine, askerlerin ellerine kına yaktılar.

Yorum Ekle