Amasya İtimat

BAŞKAN ÖZALP’tan SEVİNDİ’ye TEŞEKKÜR

Cumhuriyet Halk Partisi Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp, 7 Mart 2021 Pazar günü yayınlanan Eylül Han Tezel in sunduğu “Kent Kent Halkın Nabzı” programında Taşova’nın sorunlarını dile getirdiği açan CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi’ye teşekkür etti.

Halk Televizyonunda Amasya Tokat ve Çorum Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanlarının katılmış olduğu yayında Amasya CHP İl başkanı Sevindi  16 yıldır tamamlanamayan ve bir yılan hikayesine dönen Ayvacık -Taşova karayolunun halen bitirilemediğini, bölgemizde yapılması planlanan siyanürle altın ayrıştırmasının   çevresel felaketlere yol açacağını, yine bölgemizde bulunan hidroelektrik santrallerinin  meyvecilik ve sebzeciliği olumsuz yol yönde etkilediğini, Taşova-Destek sınırları içerisinde imara açılan iki adet yaylamızın imara açılması ile alakalı endişelerini dile getirdi.

Sevindi son olarak Pandemi nedeniyle kapatılan kahvehane işletmecilerinin geçirmiş olduğu zor süreçten bahsederken, diğer esnaflarımızın sıkıntılarını dile getirdi.

Amasya Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Turgay Sevindi ye bölgemizin sorunlarını dile getirdiği için teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle