Amasya İtimat

Başkan adayı Özalp: ”Belediyenin tüm imkanlarını yatırımcılara sağlayacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi  Belediye başkan adayı Ömer Özalp 20 Mart 2024 Çarşamba günü Tepe mahallesi Altındağ sitesinde düzenlediği açık hava toplantısı mitinge dönüştü.

Kalabalık bir vatandaş topluluğunun hazır bulunduğu toplantıya; CHP Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, CHP İlçe Başkanı Ömer Sayan, Belediye meclis ve il genel meclis üye adayları ile vatandaşlar katıldı.

Açık hava toplantısı  saat 21.00’da Altındağ sitesi bahçesinde şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sayan ve Amasya milletvekili Karagöz’ün selamlama konuşmalarından sonra söz alan kendisi de bir Tepe mahallesi sakini olan Başkan adayı Ömer Özalp konuşmasına annesinin elini öperek başladı. Özalp konuşmasında; ”Değerli Tepe mahallesi halkı bu güne dek Taşovamızın kurulduğundan beri 10 belediye başkanımız görev yapmış. Ebediyete intikal eden başkanlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum, Taşova’ya çok şeyler kazandırmışlar hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Yapmışlar ama birçok şey de eksik kalmış ilçemizde.

Son 22 yıldır iktidar olan bir partinin 10 yıldır da belediye başkanı olan bir başkanımız var. Kendisinin ilçemize yapmış olduğu bazı şeyler var kendisine teşekkür ediyorum. Irmak kenarının Tahkimatında, köprü, spor sahası, yüzme havuzu ve millet bahçesinin yapılmasındaki vermiş olduğu mücadeleden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Tabi bunların Devletimiz tarafından yapıldığını hepimiz biliyoruz. Biz merak ediyoruz ve soruyoruz. Belediyemizin bütçesiyle neden bir şey yapılmadı.

Değerli Tepe mahallesi halkı bizler Taşova’nın sorunlarını dert edindik, Sorunları dert edinmeyen sorunlara çözüm aramaz, çözüm bulamaz. Biz tüm vatandaşlarımızın dertlerini dinledik, sorunlarını dert edindik ve bu yüzden aday olduk.

 

Alpaslan yolu üzerinde bir okulumuz vardı, bu okul yıkıldı Uluköy yolunda eski tekel ambarlarının oraya yapıldı. Orada on tane tekel deposu yıkıldı. Bu depoların ileriye dönük yatırım için yıkılmaması gerektiğini bir belediye başkanı öngörmeliydi ve oraya istihdamcının gelmesi gerektiğini bilmeliydi. Sadece kendi dönemlerini düşünen belediye başkanı buraların yıkılmasına izin verdi.

Taşovamızın on bin nüfusu var ama biz geldiğimizde Size Söz veriyorum  gençler doğduğunuz yerde doyacaksınız, işinizi bulacaksınız. Belediyenin tüm imkanlarını yatırımcılara sağlayacağız.” dedi.

Yorum Ekle