Amasya İtimat

BAŞBAKAN ERDOĞAN BİZ BU YOLA KEFEN GİYEREK ÇIKTIK

        AK Parti’nin  Amasya  Yavuz Selim Meydanı’ndaki  04 Mayıs 2011 Çarşamba günü  miting alanını ,kadın, erkek, yaşlısı,genci  binlerce kişi saatler önce doldurdu.

      Mitinge katılmak isteyenler ,AK Parti seçim bürosu önünde hazırlanan araçlarla erken saatlerde Yavuz Semlim Meydanı’nda yerini aldı. Güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olduğu miting de ,alana hakim  noktalara keskin nişancılar yerleştirilmişti.Miting alanında görevlendirilen çok sayıdaki polis ,giriş kapılarında sıkı aramalardan sonra  dinleyicileri içeri aldı.Başbakanı getiren helikopterin görüldüğü dakikalarda alanda yer bulmak çok zorlaştı.

      Başbakan Erdoğan ;konuşmasına Kastamonu’daki üzücü olayı açıklayarak başlarken çok sayıda bayan gözyaşlarını tutamadı. Başbakan “Biz Bu Yola Kefen Giyerek Çıktık” sözleri ile başladı.

 

           Seçime 38 gün kaldığını ifade eden Başbakan Erdoğan, “Bu hareket, bu dava millet davasıdır. Bir milli davadır. Bu davayı beraber omuzlayacağız. Kadını ile erkeğiyle yediden yetmişe köy köy dolaşacağız. Yüz yüze anlatacağız. 12 Haziran’ın akşamında mutluluğu beraber yaşayacağız” dedi.

      Başbakan , meydandakilerin “Kıskananlar çatlasın” sözleri üzerine, “Çatlamasın, onlar da AK Parti saflarına gelsin. Bizim kavgayla, kırmakla, dökmekle işimiz yok. Biz gönüller yapmaya geldik. Biz gönüllerinizde, yaptığımız hizmetlerle yer edinmeye geldik” diye konuştu.

 

Yeni bir döneme girildiğini, ücretsiz olarak gençlere elektronik kitap verileceği müjdesini de yineleyen Başbakan Erdoğan , internet ağı ile okulları dünya ile buluşturduklarını kaydetti. Erdoğan, şöyle devam etti:

“4 yılda Türkiye’deki tüm öğrencilerimize elektronik kitabı ulaştıracağız. Şu anda ihale hazırlığındayız. Seçim sonrasında teklifleri alacağız ve adımı atacağız. Kolay değil, bunlar ustalık döneminin maharetleri.

Başbakan Erdoğan, eğitimden sağlığa, adaletten TOKİ yatırımlarına kadar Amasya’ya yapılan hizmetleri örnekleriyle anlatarak, vatandaşların seçime 38 gün kala çok çalışmalarını isteyerek AK Parti’ye oy vermelerini istedi.

 

    

 

                   CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.