BAŞAKŞEHİR DE MUHTEŞEM RAMAZAN GECESİ

Başakşehir Belediyesi Ramazan Geceleri bütün güzelliğiyle devam ederken Kasım Alper Özdemir’ in hazırlayıp sunduğu ‘’ AMASYA GECESİ ‘’ beş bin kişilik dev katılımla Tepe İlk Öğretim Okulu Bahçesi Etkinlik alanında yapıldı…

Taşova Belevi Kasabası Derneği’nin verdiği iftar ile başlayan etkinlik sonrası davul zurna eşliğinde Amasyalılar halaylar çekip simsim oynadı..

(Başakşehir Tepe İlköğretim Okulu’nun Bahçesi’nde bulunan Amasya standı önünde katılımcılar objektiflerimize poz veriyor.)

(Erken saatlerde başlayan katılım ilerleyen saatlerde okul bahçesini aştı.)

Teravih sonrası  Aşık  Ahmet’in türküleriyle başlayan gecenin sunumunu Ramazan ayına özel şiirleri eşliğinde yapan Kasım Alper Özdemir Amasya ve Yeşiırmak şiirlerini de alkış yağmuru altında okudu..

Şiirler ve naatlar gecede ayrı bir renk oluşturdu.

Cumali Atilla’nın da muhteşem performansı geceye damga vururken bütün Amasya halaya durdu..

Geceye ADEF Başkanı Turan Sayar, Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Yazıcı, Fatih Belediyesi Mec.Başkan Vekili Av.Ali Metin, Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Zengin,  İş adamı Cemal Kayhan, Esenyurt Amasya Derneği Başkanı Ali Koçak, Şahinler Köyü Dernek Başkanı Abdullah Cüre, Karsan Köyü Derneği Başkanı Cafer Polat, Belevi Derneği Başkanı Mustafa Cambaz ve bir çok davetli katıldı..

(Tepe İlköğretim Okulu bahçesi tıklım tıklım Amasyalılarla doldu taştı.)

Gece sonunda Amasya tanıtıma katkılarından dolayı Kasım Alper Özdemir ile Cumali Atilla’ya ve geceye desteklerinden dolayı CAN AVM sahibi  Cemal Kayhan ve Fatih Belediyesi Mec.Başkan Vekili Av.Ali Metin’e  birer  plaket takdim edildi …

Etkinlik sahur  yemeklerinin yenmesiyle birlikte semaver çaylarının AMASYA standları önünde içilmesiyle son buldu …
Bu muhteşem geceye emek veren tüm derneklerimize ve özellikle Belevi Derneğimiz Başkanı Mustafa Canbaz’a bu güzel geceden dolayı teşekkür ediyoruz ..

(Başakşehir Güvercintepe deki tepe İlköğretim okulu bahçesi iğne atsan yere düşmeyecek haldeydi..)

Esenyurt Amasyalılar Dernek Başkanlığı ile adından sıkça söz ettiren Ali Koçak, Can Avm sahibi işadamı Cemal Kayhan, ADEF Genel Başkanı Turan Sayar ve Mustafa Canbaz

(Ramazan’da iftar yemeğinde biraraya gelen Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi, eski İl Dernek başkanı ve piknik ağası Ömer Zengin ile ADEF Genel Başkanı Turan Sayar..)

(Amasya’nın Fatih’teki gururu Belediye Meclis başkan Vekili Av.Ali Metin böylesi büyük bir organizasyona imza atmaktan gayet memnun görünüyordu.)

Ben Elazığ’ın Taşova ilçesindenim diyen Cumali Atilla çağrıldığım yere asla ne veriyorsunuz ?  demem ve gönülden giderim, dedi …

(İftar menüsünde özel hazırlanmış zeytinyağlı  dolmalar ve cevizli börekler vardı…)

Her zaman her yerde Amasyalıların yanında olan bir işadamı, Can Avm sahibi Cemal Kayhan plaketini alırken…

Cumali Atilla Amasya yolları, Ağaçlarda kestane ve Vurmam mı Lazım  ile misafirleri coşturdu…

5 Bin kişi hep birlikte şiirlere ve şarkılara eşlik etti.

(Çok güzel bir arka plan ile hazırlanmış sahne de Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ”ÜŞÜYORUM” şiirini okuyan Kasım Alper Özdemir büyük alkış aldı..)

ADEF Genel Başkanı Gümüşhaciköy Leblebilerini alırken ”Acaba Çorum leblebisi mi ? diye sorduk ! bilmiyorum tadıp bakacağız ” dedi..)

(Şair ve yazar Kasım Alper Özdemir yine şiirleriyle bu manevi havaya ayrı bir renk kattı..)

(Amasya Rumeli Balkan Türkleri dernek başkanı Hüseyin Yazıcı Belevililerle…)

(Can Avm sahibi işadamı Cemal Kayhan’ın misafirlere takdim ettiği Gümüşhaciköy leblebileri çaylarla birlikte eğlenceye biraz da ağız tadı kattı.)

(Amasyalılar biraraya gelirde dernekler hakkında görüşler tartışılmaz mı ? Eski yeni dernekçiler yine derneklerimizin günü ve geleceği hakkında yorumalr yapmaktan kaçınmadılar…)

 

Yorum Ekle