BAMYAMIZ İSTANBUL’da FESTİVAL ile TANITILDI

Amasya ilimizin çiçek bamya yetiştirdiği bir başka ilçesi olan Göynücek, İstanbul’da bamya festivali düzenleyerek çiçek bamyanın tanıtımını yaptı.

Göynücek Dernekler Birliği Başkanı Tuncay Altunkaya ve yönetimi organizesinde, Altın Toprak Arsa Ofisi Sinan Karamelek sponsorluğunda Radyo ve Tv programcısı hemşehrimiz Emrah Binici’nin sunumuyla 29 Eylül 2018 Cumartesi günü İstanbul-Alibeyköy Osmanlı parkında Amasya’nın incisi çiçek Bamya festivali düzenledi.

12 saat süren etkinlikte Bamya yemeği ve çorbası pişirme yarışması, Bamya dizme yarışmasının yanısıra davetlilere Aşure dağıtıldı.

Amasyalı sanatçıların sahne aldığı programa; Amasya 24. Dönem milletvekili Ramis Topal, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Amasya Dernekler Federasyonu ADEF Genel Başkanı Saim Diken, Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran ve yönetimi, Amasya İl Dernek Başkanı Mehmet Parlak, Gümüşhacıköy Yardımlaşma Derneği GÜMYAD Başkanı Remzi Acar, Merzifonlular Derneği MERDER Başkanı Koray Göbel, Arnavutköy Belediye Meclisi üyesi Mehmet Akman, Avcılar Belediye Meclisi üyesi Zafer Polat, Suluovalılar Dernek Başkanığıı adına Aziz Ahmet Yaman, Kağıthane Şoförler Odası Başkanı Kemal Sarı, Soğanlık Spor Kulübü Başkanı Bayram Zorgül, Altın Toprak Arsa ofisi yönetim kurulu Başkanı Sinan Karamelek ve çok sayıda Amasya köyleri dernek başkanları ve Göynüceklilerin katıldı.

Bamya festivaline katılan Ulusal ve bölgesel televizyon kanalı yayınları ile Amasya ilçelerimizden Göynücek ve Taşova’da yetişen çiçek bamyamızın tanıtımı yaptılar.

Yorum Ekle