Amasya İtimat

BALDIRAN ŞENLİĞİNE DAVET…

Haber: Ali Osman Kaymak
Seymen Fm Mustafa Ödübek Ana sponsorluğunda 19 Haziran 2024  Çarşamba (Kurban bayramının 4. günü) yapılacak olan Dereli BALDIRAN Yaylası Şenlikleri için Şenliği organize eden;  İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Dereli Köyü Dernek Başkanı Hasan Sezer, Köy merkezindeki Dereli köyü Dernek Başkanı Necdet Üstüntaş ve Dereli köyü Muhtarı Mustafa Atılgan tarafından bir davet Mesajı yayınlandı.
Dereli köyü Muhtarı Mustafa Atılgan davetinde:
”Kıymetli üyelerimiz ve değerli hemşehrilerimiz Baldıran Yayla şenliğimiz İstanbul Derneğimiz köy Muhtarlığımız köy derneğimiz öncülüğünde Seymen Radyo Mustafa Ödübek kardeşimizin ana sponsorluğunda bayramın dördüncü günü siz değerli hemşerilerimizle birlikte baldıran Yaylamızda yapılacaktır.
Bu mutlu günümüzde sizleri değerli dostlarımızı aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır dedi.”
Dereli Dernek Başkanı Hasan Sezer ise davetinde:
Arkadaşlar, Her yıl düzenlemiş olduğumuz Dereliler Buluşuyor Piknik şölenimizi köyde yaşayan büyüklerimizin isteği üzerine İstanbul Derneği Yönetim Kurulu kararıyla hepimizin doğduğu topraklarda Dereli Baldıran’da yapma kararı aldık.Köy Muhtarımız Mustafa Atılgan ve azalarımız,köyde faaliyet gösteren Dernek Başkanımız Necdet Üstüntaş ve yönetiminin aldığı karar doğrultusunda Baldıran Yaylasında yapılması uygun görülmüştür. Bende Dereliliyim diyen dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan 5 bine yakın Dereliliyiz.
Gelin bu bayram sevincini ikiye katlayalım” dedi.

Yorum Ekle