Bakan’a Tweet Atan Engelli Gencimiz Murat Saraç’ın Hayatı Değişti

Bakan’a Tweet Atan Engelli Gencimiz Murat Saraç’ın Hayatı Değişti

İlçemizde yaşayan fiziksel engelli 14 yaşındaki Murat Saraç’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e attığı “Bakanım beni muayene ettir” tweeti sonrası hayatı değişti.

Bakan Şahin’in Ankara’ya çağırarak muayene ettirdiği Murat Saraç’a skolyoz teşhisi konulurken, yaşadığı Taşova’daki evine dönen Saraç’ı Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman ziyaret etti.

Saraç, ziyarette yaptığı açıklamada, bedensel engelli olduğu için okula gidemediğini, vaktinin çoğunu televizyon ve bilgisayar karşısında geçirdiğini, sağlığına kavuşabilmek için bir umut Bakan Şahin’e 10 gün önce, “Bakanım beni muayene ettirin” şeklinde tweet attığını söyledi.

Sosyal medyada 11 bin 686 takipçisi olduğunu belirten Saraç, kendisine Bakan Şahin’den yanıt gelince çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bakan Fatma Şahin’e, ‘Bakanım beni tedavi ettirin’ diye tweet attım. Cevap yazınca Ankara’ya gittik. Tedavi olmam için bütün muayenelerimi yaptırdı. Bakanımızın bana gösterdiği ilgiden çok mutlu oldum. Bakan Şahin ile görüştüğümde çok heyecanlandım, çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim” dedi.

bakan_fatma_sahin_ve_murat_sarac

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberYİBO’DAN TRABZON’A FARKLI TARİFE
Sonraki haberCENAZELER YÜREK SIZLATTI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovapdfhaber05?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581