Ayvacık-Taşova yolu Samsun’un gündeminde

20 Aralık 2015 Pazar günü Samsun-Ayvacık Ak Parti İlçe Başkanlığının düzenlediği İlçe Danışma Kurulu toplantısında 2005 yılında başlayıp, hala bitirilemeyen Taşova- Ayvacık karayolu gündeme geldi.   Toplantıya; AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, ilçe teşkilatı ve partililer katıldı.

Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu barajı arasında kurulan ve 20 Mayıs 1990’da ilçe olan Ayvacık’ın merkez nüfusu beşbin civarında. İsviçre’nin meşhur Leman gölünün kenarındaki beldelere benzetilen ilçede 2008’de inşaatı tamamlanan 336 metre uzunluğundaki  Eynel köprüsü, Boğaz köprüsünü andırıyor. Ayvacık’tan çok ilçemizi ilgilendiren bu yol, toplantıda Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur tarafından gündemde yerini aldı.

Alpaslan köyünün içinden geçen ve ilçemizi Karadeniz’e  bağlayacak bu yol, aynı zamanda Avrupa devletlerine ve ülkemizin bir çok vilayetine uçuş yapan Samsun-Çarşamba havalimanına ulaşımı kolaylaştıracak.

MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ’TAN ‘AYVACIK YOLU’ AÇIKLAMASI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen  Samsun milletvekili Fuat Köktaş;  ”Biraz önce Ayvacık Belediye Başkanımız da Ayvacık yolunda ki sıkıntıları gündeme getirdi. Hepinizin bildiği gibi 2004 yılında başlayan bir hikayemiz var. Yılan hikayesine döndü bu olay. Ayvacık-Taşova karayolu. Bu yolun ihalesi 2004 yılında gerçekleştirildi. Devlet üzerine düşeni yaptı. Ama öyle bir ihale kanunumuz var ki bu yönetim modeli Türkiye’yi taşımıyor. Bu elbise bu bedene uymuyor.” dedi.

2005 yılında başlayan ve belki de Ak Parti iktidarında ”En uzun süren inşaat” rekorunu kıran Taşova- Ayvacık karayolu konusunda, il genel meclisi üyesi Gönül Hayati Özkan dışında mücadele eden yerel siyasetçimiz ve milletvekilimiz maalesef olmadı.

Yeni seçilen vekillerimizden isteğimiz, Samsun vekilleri ile birlikte bu önemli yatırımı yeniden canlandırarak ilçemize kazandırmaları…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.