Amasya İtimat

AYTAÇ ve KORKMAZ CADDESİ REVAÇTA

1950-1958 Yılları arasında ilçemizin 3. belediye başkanı olarak görev yapan Ballıca köyü halkından Halil İbrahim Aytaç’ın soyadı verilen eski Hamam sokakta son 1 ay içerisinde 4 adet iş yeri açıldı.
Aytaç caddesine taşınan Süleyman Torun’a ait Güven Elektrik’ten sonra Birlik Ekmek Fırını, çay ocağı ve ilçemizde bir ilk olan Mülkbükü köyü muhtarı Mustafa Özcan’a ait muhtarlık bürosu hizmete girdi.

Son aylarda yine ilçemezin işlek caddelerinden biri haline gelen 2004-2009 yılları arası görev yapan Mustafa Korkmaz’ın soyadı verilen Korkmaz caddesinde ise Efe Danışmanlık, Serkan Galeri, Sağlık Eczanesi ve ilçemizin en büyük züccaciye ve oyuncak pazarı olarak açılan Kanbolatlara ait Yıldız Züccaciye ile önemli bir cadde haline geldi.

Korkmaz caddesinin Aile ve Toplum Sağlığı merkezi ve Gençlik Merkezininde taşınmasıyla daha da canlanması bekleniyor.

İlçemizin 800 metre uzunluğunda en büyük caddesi olan Atatürk Bulvarı’nın, İlçe Tarım Müdürlüğünün taşınması ve önümüzdeki yıl İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonunun taşınacak olması nedeniyle Jandarma Karakolundan sonrası sessizliğe bürünecek. İlçemizin en işlek caddesi Çağpar Caddesinde ise 8 adet dükkan boş bulunuyor.

_MG_8962

_MG_8957 _MG_8958 _MG_8959 _MG_8960 _MG_8963

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.